Wakacje w Olsztynie? Czemu nie!

Nasze miasto może do największych nie należy, jednak jak przystało na stolicę Warmii i Mazur mamy się czym pochwalić. Atrakcji nie brakuje zwłaszcza, że trwają dwie największe imprezy - Olsztyńskie Lato Artystyczne i III International Bohema Jazz Festival.

Olsztyn - O!Gród z Natury - tak brzmi hasło promocyjne stolicy Warmii i Mazur. I rzeczywiście idealnie oddaje charakter miasta. Pytając turystów do nas przyjeżdżających - z czym kojarzy się region - usłyszymy odpowiedź  - z jeziorami i lasami, czyli z naturą. Ale żeby nie było nudno - Olsztyn latem zamienia się w centrum ''dziania się''.


Program imprez artystycznych i sportowych, koncertów, przedstawień, kabaretów czy wystaw, co roku wydaje się być bogatszy. Główne przedsięwzięcia letnie, które stworzono z myślą o mieszkańcach jak i turystach to Olsztyńskie Lato Artystyczne i International Bohema Jazz Festival.

Nasza OLA - bo tak w skrócie mówi się o artystycznym projekcie Miejskiego Ośrodka Kultury - cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To za pewne wynik różnorodności przygotowanych atrakcji. W informatorze kulturalnym - kalendarzu OLA - każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno młodzi jak i starsi, Ci będący na wakacjach ale również zapracowani. Imprezy OLA odbywają się codziennie w godzinach, w których większość olsztynian ma już wolne. Kabarety - dla wielbicieli dobrego humoru, różnorodne koncerty: organowe, rockowe czy Szanty - dla melomanów, przedstawienia teatralne w ''Spichlerzu'' - dla wielbicieli teatru, czy warsztaty i wystawy fotografii dla miłośników tej dziedziny kultury. Dla obieżyświatów Festiwal Podróżniczy Strefa Przygody, którego gośćmi w tym roku będą Marcin Kydryński oraz prekursor survivalu - Jacek Pałkiewicz.

Wielbicieli jazzowego brzmienia przywita w Olsztynie III International Bohema Jazz Festival. Grzegorz Piotrowski - olsztynian, muzyk, producent - współorganizator festiwalu zadbał o to, aby każdy festiwalowy koncert był idealnie dopracowany, by zachwycić nawet największych krytyków.

Warto wspomnieć, że to właśnie w naszym regionie w najbliższy weekend odbywać się będzie Inscenizacja Bitwy Pod Grunwaldem, której 600-lecie obchodzimy w tym roku. Z całego kraju na Mazury ściągną  więc fani rycerskich zmagań.

Nie zapominajmy również o trwającym projekcie ''Olsztyn.Aktywnie''. To cykliczne imprezy sportowe mające na celu nie tylko promowanie aktywnego wypoczynku na rowerze czy w kajaku, ale również dające możliwość poznania pięknych  zakątków Olsztyna i okolic, często niedocenianych przez turystów.


Olsztynianie nie ochłoną jeszcze po pełnym wrażeń lecie, a już w październiku olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza zaprosi na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY. W tym roku odbędzie się on w dniach 5-9 października 2010, a tematem będzie teatr i dramaturgia krajów Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji oraz Węgier.

Olsztyn ''nie tylko jeziorami stoi'', a wakacje w stolicy Warmii i Mazur  to nie tylko leniuchowanie na plaży. Zapraszamy do Olsztyna wszystkich,  szczególnie tych, którzy nadal nie mają planów na wakacje.

Źródło: Własne

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Pozdrawiam 2010-07-14 21:02:14 83.9.*.*
    Artykuł BYŁBY ok, gdyby autor nauczył się języka polskiego... Zresztą to nie rodzynek na waszym portalu "Pytając turystów do nas przyjeżdżających - z czym kojarzy się region - bez wahania odpowiadają - z jeziorami i lasami, czyli z naturą." - pierwszy akapit, a już się złapałem za głowę... Bez urazy, bo to nie jedyny taki błąd na olsztyn.com.pl, bywają ZNACZNIE GORSZE.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna