W sobotę rusza nowy sezon w Olsztyńskim Teatrze Lalek

W sobotę rusza nowy sezon w Olsztyńskim Teatrze Lalek
W sobotę rozpocznie się nowy sezon w Olsztyńskim Teatrze Lalek
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Już w sobotę, 7 września, rusza nowy sezon w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Pierwszy spektakl to „Opowiem wam bajkę”. W planach jest jeszcze spacer oraz wystawa.

Jutro zostanie zainaugurowany nowy sezon w Teatrze Lalek. Na początek odbędzie się spektakl „Opowiem wam bajkę”. W przedstawieniu będzie można zobaczyć wątki poezji Edwarda Leara, tajemniczego Donga ze świecącym nosem, poszukującego Panny. Twórcy zapewniają, ze zawarto w nim dobrze wszystkim znane historie w nowym wydaniu.

Spektakl rozpocznie się o godz. 17 w teatrze przy ul. Głowackiego 17. Po przedstawieniu najmłodsi widzowie (a także ci starsi) będą mogli zobaczyć wystawę prac Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, pt. „Z Duchem (do) Teatru”. Artystka w komiksowy sposób przedstawiła miejsce pełne tajemnic, w którym nie brakuje przesądów.

Jednak jeszcze przed sztuką odbędzie się spacer. O 12:30 z parkingu przy Dekadzie wyruszy Spacerownik Teatralny „Na tropie bajek”. Chętni będą mieli okazję zwiedzić miejsca związane z teatrem i poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny sztuki.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Aktor 2019-09-06 22:11:10 37.47.*.*
    Na początek odbędzie się spektakl „Opowiem wam bajkę". W roli głównej włodarz miasta. Publiczność to tylko dzieci bo dorośli nie dadzą się nabrać.
    Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść