''W Polsce można wylać łajno na narodowego orła w koronie - godło narodowe Polaków i na krzyż''

''W Polsce można wylać łajno na narodowego orła w koronie - godło narodowe Polaków i na krzyż''
Szef MOK-u podczas konferencji na temat wystawy w Galerii Dobro

Takimi słowami kończy swój list do prezydenta RP anonimowy mieszkaniec Olsztyna, który porusza w nim temat kontrowersyjnej wystawy w olsztyńskiej galerii Dobro.

Przypomnijmy, w Galerii Dobro można oglądać wystawę pod nazwą „Polacy Europy”. To wystawa prac grupy artystycznej ''Zbiorowy'' o tej samej nazwie.

Wśród nich są prace, które olsztyńscy działacze PiS uznali za obsceniczne i zażądali ich usunięcia. Prace, o których mowa to ta przedstawiająca ukrzyżowaną kobietę w negliżu z męskim członkiem oraz obraz przedstawiający ptaka w koronie, który przypomina orła białego. Posłowie PiS złożyli nawet zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Szef Miejskiego Ośrodka Kultury nie rozumie oburzenia polityków.

- Panowie "moraliści" chcą nas tresować, chcą sobie wyhodować zgraję karnych konformistów, którzy w skarlałym politycznie palcu mają widzieć gromowładny palec Boga. Politycy w chwilach wyborczej koniunktury przywdziewają cynicznie rejtanowskie szaty troski o piękno. Nie wiedziałem, że motyw falliczny wystawia na tak ciężką próbę ich miłość do ojczyzny. Płytka to miłość, gdy od obrazu "siusiaka" Rzeczpospolita trzeszczy w posadach. Szczerze Wam powiem: mam dość. Dość odnoszenia się do ignorancji Pana, który nie wie, czym jest polszczyzna, dość topornej, pustoszącej gry z nami jako ludźmi i wspólnotą. Wszyscy jesteśmy Polakami i starajmy się ze sobą rozmawiać na przekór podszeptom nienawiści, dzielenia i plemiennych obelg. Nie chcę nikogo obrażać, ale trzeba też nazywać rzeczy po imieniu: to żałosny dyktat uzurpatorów, którzy uważają, że mają prawo zawłaszczyć wszystko: sensy, słowa, wartości – pisał Mariusz Sieniewicz.

Sprawa trafiła także do wojewody i prezydenta RP. List w tej sprawie wysłał anonimowy mieszkaniec miasta.

- Szanowny panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej i Szanowni Państwo - tak w Olsztynie świętują Niepodległą i Dnia Papieskie! Baba na krzyżu - Chrystus ma vaginę i penisa powstającego w 3 pozycjach (...... i powstał z martwych na 3 dzień .…).Orzeł wyraźnie nawiązujący do Polskiego Godła Narodowe – z jego niunianego przez ptaki penisa coś tryska... I co? I nic. Nikt z tym nic nie robi !!!Przecież to są działania Instytucji Kultury Urzędu Miasta Olsztyna i Prezydenta Miasta Olsztyna Pana Grzymowicza. Za całą tę sprawę jest odpowiedzialny Prezydent Miasta Olsztyna Pan Grzymowicz. Tak działa jego instytucja Kultury - MOK Olsztyn. I co? Ano właśnie NIC. Nic z tym nie zrobicie ! Bo tak właśnie działa poprawność polityczna. Widać w Polsce można wylać łajno na Narodowego Orła w Koronie - godło Narodowe Polaków i na Krzyż - symbol Chrześcijaństwa – czytamy w liście do prezydenta RP (pisownia oryginalna)

Komentarze (20)

Dodaj swój komentarz

 • Związkowiec 2018-10-18 23:11:52 5.173.*.*
  W tej wyliczance kandydatów do Rady Miasta Olsztyna z ramienia PO których nie wolno wybrać jest prezes ZNP Branicki. Kandyduje z listy PO i Nowoczesnej. Nie nadaje się na prezesa ani na radnego. Wspólnie z PO organizował strajki w szkołach. Niczego nie zmieniły. Z podatków mieszkańców od wielu lat siedzi na stołku prezesa. W szkołach jest coraz mniej członków ZNP gdyź ludzie widzą że niczego nie jest w stanie zrobić dla nauczycieli.Na konkursach dyrektorów głosował czesto przeciwko swoim członkom. Jak można zaufać takiemu człowiekowi skoro nie ufa on swoim kolegom.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-10-18 17:58:15 37.47.*.*
  Wybory to symbol pożegnania całego PO. Później przyleci statek z Marsa i zabierze ich wszystkich. Na koniec pogodzimy się i przez 4 lata z podwiniętymi rękawami u koszul i bluzek będziemy uczciwie pracować ramię w ramię: towarzysz z SLD, patriota z PiS, narodowiec i ksiądz. Przegrywać nam wszystkim będzie KUKIZ z KUKIZ 15.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • mieczysław1 2018-10-18 14:11:58 37.47.*.*
  ten gość ma parszywą lewacką gębę
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Pawełh 2018-10-18 13:14:11 192.193.*.*
  Ta... A jak wylewane jest łajno na drugiego człowieka, o innej wierze (lub jej braku), innych poglądach, innej orientacji seksualnej to wszystko jest w porządku... Ciekawym jest to, że najczęsciej te łajno wylewane jest przez właśnie tych ludzi którym nie pasuje wystawa... Iście chrześcijańskie wartości...
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść
 • taktowidzę 2018-10-17 22:16:13 159.205.*.*
  Godło narodowe - owszem, ale krzyż to symbol watykańskiej okupacji ...
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
 • tutejszy 2018-10-17 21:47:10 37.47.*.*
  Spokojnie notariusz poDpisze
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • phian gong 2018-10-16 21:36:24 5.173.*.*
  KOREA POŁNOCNA
  Odpowiedz Oceń: 9 6 Zgłoś treść
 • j 2018-10-16 17:38:53 37.248.*.*
  Ojej jacy to teraz wszyscy patrioci jacy katolicy jacy wielcy polacy co tylko buk chonor i ojcowizna na ustach bo ktoś jak ma inne poglądy to od razu jeba...y lewak zbok kodomita i tak dale i w tym stylu tylko tacy z was obatele co jak się sąsiadowi trochę polepszy to pierwsi do skarbówki anonim piszecie bo jak to on ma mieć lepiej odmnie !!!!! Prawda
  Odpowiedz Oceń: 22 15 Zgłoś treść
 • Podpisek 2018-10-16 17:32:08 195.136.*.*
  Ciekawe, czy tak samo sprofanowaliby symbole religii islamskiej? Na pewno nie, bo już za kilka dni takiego Sieniewicza znaleźliby martwego z lokówką w dupie... Islamiści z takimi się nie chrzanią, niestety (albo stety) :-)
  Odpowiedz Oceń: 17 12 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-10-16 16:44:32 80.55.*.*
  Mój poprzedni wpis jest nadal aktualny: ,,Czegoś nie rozumiem. Artysta ma być wolny? Co go krępuje w Olsztynie? Czy inny wolny obywatel nie może stwierdzić że to co stworzył artysta nie podoba mu się? Czy na pewno artysta jest wolny? Z wyboru raczej ciągnie się za nim jakaś partia. Czy Picasso był wolny? Nie. Miał sympatie lewicowe. A Pan dyrektorze jest wolny?
  Odpowiedz Oceń: 25 7 Zgłoś treść