W mieszkaniu miał skład broni

W mieszkaniu miał skład broni

Policjanci wydziału kryminalnego piskiej komendy policji w jednym z tamtejszych mieszkań zabezpieczyli 8 sztuk długiej broni palnej. 54-letni mężczyzna nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Funkcjonariusze wyjaśniają, skąd 54-latek miał nielegalną broń.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Głównej Policji został poinformowany przez mieszkańca Pisza o tym, że mąż jego znajomej może w mieszkaniu posiadać broń. Ta informacja została przekazana oficerowi dyżurnemu piskiej komendy Policji. Funkcjonariusz pod wskazany adres wysłał policyjny patrol.

Faktycznie w mieszkaniu 54-letniego mężczyzny kryminalni zabezpieczyli 8 sztuk długiej broni palnej. 54-letni mieszkaniec Pisza nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Mężczyzna, jak sam oświadczył, jest kolekcjonerem staroci i posiada broń właśnie w celach kolekcjonerskich. Broń została zabezpieczona. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka. Policjanci wyjaśniają, skąd 54-latek miał nielegalną broń. Za jej posiadanie Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • pielinka 2010-08-31 12:21:32 83.13.*.*
    Więzieniem się to nie skończy. bronie rozbroją i zostaną wpisane w rejestr kolekcjonerski na komendzie, i po sprawie:) a poza tym tylko 3 bronie ze zdjęcia są nielegalne na resztę wystarczy mieć dowód osobisty!!!!!!!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść