W filharmonii ponownie wybrzmią przeboje kinowe

W filharmonii ponownie wybrzmią przeboje kinowe
Zdjęcie ilustracyjne

Już w najbliższy weekend, od 7 do 9 grudnia odbędzie się kolejna edycja "Weekendu z muzyką filmową". Wydarzenie jest wstępem dla koncertu „Arena Festival film&music”, który odbędzie się w Ostródzie w czerwcu w przyszłym roku.

W piątek i sobotę (7-8 grudnia) słuchacze będą mieli okazję wysłuchać muzycznych przebojów kinowych. Orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego zaprezentuje m.in. wiązanki autorstwa kompozytorskich mistrzów muzyki filmowej. Część pierwsza, zatytułowana "A Tribute to John Williams" będzie zawierać hity z takich filmów jak:  "Gwiezdne wojny", "Szczęki", "Superman", "Harry Potter", "Indiana Jones", "ET" (w aranżacji P. Lavendera).

Z kolei częśc druga, "A Tribute to Henry Mancini", poświęcona będzie takim przebojom jak: "Baby Elephant Walk", "Pink Panther", "Days of Wine and Rose" czy "Peter Gun" zaaranżowane przez Calvina Custera.

W ostatniej części "Salute to the Cinema" usłyszymy "Hooray for Hollywood", "Singin in the Rain", "Over the Rainbow", "As Time Goes By", "A Day in the Life of a Fool ( Manha de Carnaval)".W koncertach nie zabraknie arcydzieł muzyki z filmowych przebojów kilku ostatnich dekad. W atrakcyjnych aranżacjach usłyszymy muzykę m.in. z filmów: "Piraci z Karaibów", "Titanic", "Gladiator', "Mamma Mia", "Chicago" oraz wiązankę z filmów o Jamesie Bondzie.

Początek piątkowego koncertu o godz. 19, a sobotniego o godz. 18.

Dzień później poświęcony będzie najmłodszym widzom. „Koncertu jak z bajki” będzie muzyka z filmów familijnych, których widownie zazwyczaj, bez względu na wiek tworzą całe rodziny. Wraz z orkiestrą symfoniczną filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią: Aurelia Luśnia – śpiew, Maciej Kopczyński – gitara, banjo, Piotr Banaszek instrumenty klawiszowe oraz Rafał Grząka – akordeon. Muzyka w wykonaniu artystów przypomni publiczności wspaniałe przygody bohaterów takich filmów jak m.in. "Pinokio", "Mała Syrenka", "Anastazja", "Kraina lodu", "Królewna Śnieżka" czy "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" i "Dzwoneczek".

Start niedzielnego koncertu o godz. 11.

Koncerty poprowadzi dziennikarka i prezenterka radia RMF Classic, Magda Miśka-Jackowska.

Źródło: Filharmonia Warmińsko-Mazurska/własne

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • ECU78 2018-12-16 03:39:29 5.173.*.*
  W ubikacji biologiczne życie z sedesu zabiło człowieka a ten też miał NOLa z drapienikami we flakach i ci kosmici w garach żyją sobie dalej i tworzą ustroje polityczne. W systemie z ufoludkami od polityki lepiej nie interesować się astronomia i żyć poza układem odbytowym
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • anka222 2018-12-07 08:15:00 81.190.*.*
  TEN REPERTUAR POWTARZA SIĘ NASTY RAZ DO OBRZYDZENIA CZAS NA COŚ NOWEGO
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • podatnik z Olsztyna. 2018-12-05 04:15:05 88.156.*.*
  A czy Olsztyńska Filharmonia jest ubezpieczona od wypadków ! I czy jest przychylna dla niepełnosprawnych. Odpowiedz brzmi NIE ! Winda dla niepełnosprawnych nie czynna , ponieważ koczują w niej bezdomni. Płytki chodnikowe wystają można połamać kości. Tak przez 8 lat rządów Po. I PSL nic nie robiono i przez następne na pewno nic nie zrobią. Ale czerwony dywan na schodach przed wyborami był . Były często dla Hrabiów z PO. i PSL koncerty z kateringiem i oczywiści Szampan , Wino. A następnie pracownice Filharmonii wychodzili z pełnymi torbami jedzenia z kateringu. Tak przykre ale prawdziwe . Teraz wiadomo jak Urząd Marszałkowski szasta naszymi podatkami. 8+4 równa się 12 lat nic i połamania kości i brak windy dla niepełnosprawnych.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • ? 2018-12-04 12:35:09 95.160.*.*
  A gdzie Steve Jablonsky i muzyka z transformers?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Gregs 2018-12-04 00:33:31 95.160.*.*
  Powinna być wieksza ilość muzyki Hansa Zimmera.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść