UWM. Ustalono organizację zajęć w semestrze zimowym; zakończył się I etap rekrutacji

UWM. Ustalono organizację zajęć w semestrze zimowym; zakończył się I etap rekrutacji
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Zajęcia w semestrze zimowym będą realizowane w systemach zdalnym i mieszanym. Otrzymaliśmy także informacje, że zakończył się pierwszy etap rekrutacji na uczelnię. Chęć rozpoczęcia nauki w Olsztynie wyraziło blisko 12,5 tys. osób.

14 sierpnia prorektor ds. Kształcenia i Studentów, Jerzy Przyborowski, wydał komunikat, w którym zarządził, że w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia dydaktyczne będą realizowane w trybie zdalnym i mieszanym. Powodem tego ma być aktualna sytuacja epidemiczna oraz możliwość jej dynamicznej zmiany w ciągu najbliższych miesięcy.

Prorektor stwierdził, że zdalnie będą realizowane wykłady, seminaria, proseminaria i inne zajęcia, które nie będą musiały odbywać się przy wykorzystaniu laboratoriów, urządzeń i aparatury dydaktycznej, a także bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami bądź prowadzącymi.

Pozostałe zajęcia będą realizowane w trybie mieszanym (część teoretyczna online oraz część praktyczna w siedzibie uczelni lub placówkach). Zajęcia te będą blokowane i realizowane rotacyjnie, w możliwie jak najkrótszym okresie. Harmonogram realizacji zajęć praktycznych na cały semestr zimowy dla poszczególnych kierunków i roczników studiów zostanie podany w terminie do 21 września 2020 roku – przyznał Jerzy Przyborowski.

Dodał, że studenci, którzy będą uczęszczać na zajęcia w siedzibie uczelni, będą mogli wynajmować pokoje w kademikach.

Jeżeli chodzi o semestr letni, to tryb realizacji zajęć poznamy na miesiąc przed jego rozpoczęciem. Prorektor zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna i w trakcie trwania roku akademickiego może dojść do zmian.

Biorąc pod uwagę wspomnianą dynamikę sytuacji epidemicznej, należy także brać pod uwagę możliwość zmian w trybie realizacji zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2020/2021. Informacje w tym zakresie będą przekazywane Państwu na bieżąco – wyjaśnił Przyborowski.

To jednak nie wszystkie wieści z największej uczelni w regionie. W czwartek (13 sierpnia) zakończył się pierwszy etap rekrutacji. Blisko 12,5 tys. osób złożyło dokumenty.

Dzisiaj do pracy przystępują komisje rekrutacyjne. Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki już wcześniej bardzo popularne, jak lekarski czy weterynaria, ale także nowe kierunki, jak chociażby psychologia, na którą po raz pierwszy przeprowadziliśmy rekrutację – powiedział w rozmowie z nami Paweł Łojewski, kierownik Biura ds. studenckich UWM.

Dodał też, że 19 sierpnia o godz. 12 kandydaci dowiedzą się, czy zostali przyjęci na studia.

Na cały rok akademicki 2020/21 mamy zapewnionych 7912 miejsc, ale trzeba się liczyć z tym, że ok. 500 z nich jest przewidziana na studia II stopnia, które rozpoczną się w lutym 2021 roku – dodał Łojewski.

UWM przeprowadzi jeszcze jedną rekrutację na przełomie września i października, po poprawkowych egzaminach maturalnych.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz