Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-11 09:59

Redakcja

Umocnią kobiecą przyjaźń

Umocnią kobiecą przyjaźń
W ubiegłym roku, by wzbogacić partnerstwo między obydwoma powiatami, Joanna Michalska-Reda, członkini Zarządu Powiatu w Olsztynie i Anna Kebschull, starosta powiatu Osnabrück podpisały oficjalną Adeklarację przyjaźni między kobietami z Polski i Niemiec
Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Najbliższy weekend należy do kobiet z powiatów olsztyńskiego i Osnabrück. W piątek zaczyna się kolejne Polsko-Niemieckie Forum Kobiet.

reklama

Jak co roku, tym razem u nas, spotka się 50 pań z Polski i Niemiec, które łączy lub dopiero połączy przyjacielska więź. To będą dwa intensywna dni, podczas których wymienimy się doświadczeniem i opiniami, porozmawiamy o problemach kobiet w kryzysie, ale także zwiedzimy naszą Warmię. Z pewnością miło wspólnie spędzimy czas – zapewnia Joanna Michalska-Reda, członkini Zarządu Powiatu w Olsztynie, organizatorka wydarzenia.

Tegoroczne forum odbywa się pod hasłem „Wsparcie Kobiet w okresie kryzysu – budowanie rezyliencji i samodzielności”. W programie zaplanowano m.in. warsztaty w Elgnówku, spotkania w Gadach i Bartągu, rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim, czy wyjazd na strzelnicę do Mątek.

W sobotę w olsztyńskim starostwie odbędzie się spotkanie z Anną Hencką-Zyser, psycholog, która na co dzień pomaga w kryzysowych sytuacjach przede wszystkim kobietom chorym na nowotwór oraz z Tetianą Revenko z Fundacji „Dwa Skrzydła UA”, która opowie o przeżyciach Ukrainek, gdy te uciekały do Polski ze swojego kraju po wybuchu wojny z Rosją.

Jak wyglądała ich walka z własnymi lękami, kryzysami, życie w naszym regionie, czy poradziły sobie w nowej sytuacji, a także o Fundacji „Dwa Skrzydła UA”, w której te panie otrzymały wsparcie. – To będzie też okazja do dyskusji i wymiany spostrzeżeń – w jaki sposób są rozwiązywane różne zagadnienia w obu krajach – dodaje Joanna Michalska-Reda.

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu WM DLA WM 2024.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl