Ulice Obiegowa i Artyleryjska mogą wkrótce zmienić nazwy

Ulice Obiegowa i Artyleryjska mogą wkrótce zmienić nazwy
Ulica Obiegowa w Olsztynie z lotu ptaka
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W urzędzie miasta trwają dyskusje nad zmianą nazw dwóch ważnych ulic w mieście – Obiegowej i Artyleryjskiej.

Temat był już poruszony w zeszłym roku. Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 roku przedstawiciele ruchu społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i stowarzyszenie historyczne im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” złożyli wniosek, aby zmienić nazwę ul. Obiegowej na ul. Bitwy Warszawskiej 1920. Ten pomysł poparli radni Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka miesięcy później radni Koalicji Obywatelskiej złożyli kontrpropozycję, aby ul. Artyleryjską przemianować na ul. Tadeusza Mazowieckiego.

Wnioski trafiły do miejskiej zamrażarki, ale wygląda na to, że niedługo radni mogą je rozpatrywać.

Mieszkańcy jednak uważają, że radni oraz władze miasta powinni zająć się ważniejszymi problemami. Podobnego zdania jest radny Mirosław Arczak.

– Nie znam dokładnego terminu debaty na ten temat. Aktualnie swoje opinie mają przedstawić rady osiedli: Nad Jeziorem Długim oraz Kormoran. Mam nadzieję, że ewentualne dyskusje nad nowymi patronami ulic przebiegną sprawnie i bez konfliktów, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na pilniejszych sprawach. Mi osobiście zmiana nazw ulic wydaje się teraz stratą energii i odciąganiem uwagi od tematów, które są ważne dla mieszkańców – powiedział w rozmowie z nami Mirosław Arczak.

Czytaj również:

Obiegowa ulicą im. Bublewicza

Apelują o zmianę nazwy ulicy Obiegowej na ulicę Bitwy Warszawskiej 1920

Kolejna ulica w Olsztynie może zmienić nazwę

Komentarze (22)

Dodaj swój komentarz