Uczniowie idą pod ratusz, by walczyć o planetę

Wyjdą na ulice, bo jak mówią ignorowanie dziś przez polityków i dorosłych kwestii klimatycznych, to ignorowanie jutra - przyszłości, w której przecież to oni będą dorastać, funkcjonować. Dlatego biorą sprawy w swoje ręce, by pokazać, że świat ich obchodzi.

W najbliższy piątek, 15 marca, w wielu miastach naszego kraju odbędzie się Szkolny Strajk Klimatyczny. Młodzież wyjdzie na ulice, by pokazać swój sprzeciw wobec ignorowania problemu jakim jest globalne ocieplenie.

Jak tłumaczą, to, że politycy dziś nie myślą o przyszłości sprawia, że oni – młodzi o tę przyszłość drżą. Przyszłość należeć ma przecież do nich, więc jak mówią – walczą o swoje.

Strajk odbędzie się również w Olsztynie. Młodzież zbierze się w piątek, 15 marca, w godzinach 10.00-12.00 na placu przed ratuszem.

- Chcemy reakcji ze strony polityków, zmiany polityki energetycznej oraz edukacji w dziedzinie ekologii. Przyszłość planety jest w naszych rękach – informuje jedna z organizatorek strajku w Olsztynie, Weronika Pawlak.

SPOT

Widzimy się na strajku 15 marca!

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Niedziela, 10 marca 2019

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Dawbra 2019-03-13 12:09:00 88.156.*.*
    Rozumiałbym gdyby byli za budową elektrowni nie węglowych czy odbudowa lasów. Ale skoro oni wierzą w Globalne Ocieplenie, gdzie nie ma dowodów na jego istnieje ani naukowcy nie wiedzą co je dokładnie powoduje. A jedna z teorii która ma więcej sensu jest taka że Epoka Lodowcowa jeszcze nie minęła i ziemia po prostu ociepla się stopniowo do temperatur jakie panowały kiedyś. Globalne ocieplenie to taka sama mafia jak Koncerny Farmaceutyczne. Po za tym co z tego ze my prowadzimy zmiany jak niemcy obok dalej będą zanieczyszczały powietrze itp. A oni drżą, w przeciągu tego roku lub dwóch może być wojna a ci się martwią o pogodę..
    Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
  • yyy? 2019-03-13 10:05:18 213.184.*.*
    ale to pod urzad wojewodzki trzeba bo przeciez to rząd narzuca samorządom roznego rodzaju ustawy i rozporzadzenia.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść