Tu Się Movie: Hitchcock na Andrzejki

Nazwisko Alfreda Hitchcocka kojarzą nawet ci, którzy nie interesują się kinem. Wszyscy też bez trudu potrafią wymienić tytuły jego najbardziej znanych filmów, takich jak Ptaki czy Psychoza. W najbliższą sobotę będzie okazja, by poznać inne, mniej znane. Fundacja Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE zaprasza na filmowe Andrzejki.

W programie Andrzejkowego spotkania znajdzie się projekcja dwóch filmów szpiegowskich Hitchcocka z lat 30.: „Starsza pani znika” oraz „Sabotaż”.

- Ten pierwszy pokazuję czasami studentom jako instruktażowy, by wyjaśnić, na czym polega słynny hitchcockowski suspens - mówi Aleksandra Drzał-Sierocka z TU SIĘ MOVIE. - Zależało nam, by pokazać zapomniane filmy mistrza kina.

„Starsza pani znika” to film szpiegowski z przymrużeniem oka. Z kolei bohaterem „Sabotażu”, w polskiej dystrybucji występującego czasem jako „Tajny agent”, jest właściciel małego kina, który ma pewne mroczne tajemnice.
Projekcje filmów zaczną się o godz. 17.00, jednak warto przyjść wcześniej.

– Od 16 zapraszamy na vegan brunch - zachęca Magdalena Wilde. – Idea tego typu spotkań jest prosta: każdy przynosi wegańską potrawę, by powstał szwedzki stół. Kto nie czuje się mocny w gotowaniu, może wrzucić coś do puszki i spróbować, jak smakuje wegańska kuchnia.

Filmowe Andrzejki odbędą się w sali kinowej TU SIĘ MOVIE przy al. Wojska Polskiego 30A.

ANDRZEJKI Z ALFREDEM H.

30 listopada, sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego 30A

16.00: Vegan Brunch

17.00: „Starsza pani znika” („The Lady Vanishes”, 1938) reż. Alfred Hitchock, 96 min.

18.45: „Sabotaż” („Sabotage”, 1936), reż. Alfred Hitchcock, 86 min.

Wstęp 10 zł za obie projekcje2147382000
Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000