Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-05-22 12:12

Redakcja

Trzy pikniki z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do UE. "Będzie hucznie, radośnie, rodzinnie i wesoło"

Trzy pikniki z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do UE.
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na wyjątkowych piknikach w Elblągu (24 maja), Olsztynie (25 maja) i Ełku (1 czerwca) będzie hucznie, radośnie, rodzinnie i wesoło. Dwudziestolecie Polski w Unii Europejskiej to wyjątkowy moment, który władzie regionu chcą celebrować wspólnie z mieszkańcami Warmii i Mazur.

reklama

Wspólnota europejska jest oparta na przyjaźni i braterskich relacjach, i właśnie w takiej atmosferze chcą obchodzić jubileusz władzie regionu. Pikniki Rodzinne z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędą się w trzech największych miastach województwa warmińsko-mazurskiego: Elblągu, Olsztynie oraz Ełku.

- Wejście Polski do Unii Europejskiej było jednym z najważniejszych wydarzeń XXI wieku. Unia Europejska to wspólnota, więc wspólnie z mieszkańcami chcemy celebrować nasz jubileusz – mówi marszałek Marcin Kuchciński  i dodaje: – Ile Unia Europejska znaczy dla Warmii, Mazur i Powiśla najlepiej obrazują liczby. Województwo warmińsko-mazurskie zainwestowało dotychczas 33,7 mld zł ze środków europejskich. To niewyobrażalna suma, bez której nasz region nie wyglądałby tak, jak obecnie. Kluczową rolę w rozwoju regionu odegrały przede wszystkim inwestycje i działania w obszarze kapitału ludzkiego, przyczyniając się do poprawy jakości życia mieszkańców. Ale też drogi, obiekty sportowe, infrastruktura kolejowa, szkoły, szpitale i wiele innych inwestycji są w znacznej mierze finansowane dzięki środkom unijnym. To właśnie dzięki nim możemy cały czas się rozwijać, stając się coraz lepszym miejscem do życia. Dlatego serdecznie zapraszam na trzy wydarzenia, na których będzie hucznie, radośnie, rodzinnie i wesoło.

Dwa pierwsze pikniki odbędą się już w najbliższy weekend. Dwudziestolecie Polski w Unii Europejskiej zaczynamy świętować w piątek 24 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Podczas imprezy, która rozpoczyna się już od godz. 14, do 20.30 uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych z animacjami dla dzieci, konkursach wiedzy o Unii Europejskiej z atrakcyjnymi nagrodami, wystawach plenerowych czy prezentacji beneficjentów funduszy unijnych z Elbląga (okolicznościowe wystąpienia o godz. 18).

O rodzinną i beztroską atmosferę zadba zespół Diamenty i Patrycja Lipińska z muzyczno-balonowym show. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, a gwiazdą wieczoru będzie olsztyński zespół Big Day. Oficjalne wystąpienia zaplanowano na godz. 18.

W sobotę 25 maja od godz. 12 do godz. 18  na Starym Mieście w Olsztynie i w parku Podzamcze odbędzie się drugi z trzech zaplanowanych Pikników Rodzinnych z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej (okolicznościowe wystąpienia o godz. 15). 

Centrum Olsztyna będzie wypełnione atrakcjami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z zabaw i animacji, zobaczyć od środka nowoczesny wóz strażacki czy obejrzeć miniturniej rycerski. Dla nieco starszych uczestników zaplanowaliśmy wiele stoisk samorządowych, w tym oczywiście tych samorządu województwa, quizy i konkursy wiedzy o Unii Europejskiej, bezpłatne badania profilaktyczne, punkt informacji o funduszach europejskich i kiermasz regionalnej żywności. Podczas całego wydarzenia będą odbywać się występy artystyczne zespołów, spośród których podobnie jak w Elblągu, gwiazdą wieczoru będzie Big Day. Oficjalne wystąpienia zaplanowano na godz. 15.

Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej w Ełku będzie odbędzie się 1 czerwca i będzie połączony z miejską imprezą z okazji Dnia Dziecka.

Na placu Jana Pawła II od godz. 11 rodziny spotkają nie tylko mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale także tych nieco starszych. Uczestnicy będą mogli odwiedzić namioty tematyczne, z których część będzie poświęcona bezpośrednio członkostwu w Unii Europejskiej i funduszom europejskim. Swoje stanowiska wystawi m.in. Szkoła Policealna im. Mikołaja Kopernika w Ełku, czyli popularny „Medyk”, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej czy Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem obchodów 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast współorganizatorami: Urząd Miasta w Olsztynie, Urząd Miasta w Elblągu oraz Urząd Miasta w Ełku. Partnerami wydarzenia są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Kronos 2024-05-25 17:02:51 93.177.*.*
  Bezsprzecznie Polska zyskała gospodarczo, ale po zostaniu płatnikiem netto oraz nakazie przyjmowania migrantów lub opłacie 20000 euro/sztukę tylko i wyłącznie straci. Długie nossssy celowo zniszczyły jednorodność etniczną zachodu i teraz to samo fundują Polsce. W ciągu dekady - dwóch doprowadzi to do licznych wojen na tle rasowym i religijnym w Europie. Tak jak w dużych ośrodkach miejskich Szwecji - żaden Polak nie będzie się już czuł bezpieczny, gwałty i morderstwa na tle religijnym będą na porządku dziennym. Umowę członkowską z UE należy w najlepszym wypadku renegocjować, ale najpierw niech rosja przegra.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Ot 2024-05-25 10:08:06 88.156.*.*
  Co tu świętować zniszczoną Polską gospodarkę podwyżki itd
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • wolo 2024-05-24 21:51:12 88.156.*.*
  I tak ma być!!!! Uśmiechajcie się! Ma być radośnie, wesoło, zabawnie ..., żadnych poważnych i trudnych pytań. Polityka ma być infantylna i wesoła!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • PAUL MARK 2024-05-23 14:39:51 77.255.*.*
  Trzy pikniki z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do UE. "Będzie biedniej, smutniej i głodniej, oraz zlot dewiantów i weseli tylko będą tylko pederaści z LGBT bo będą niszczyć i zdejmować Krzyże.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 3
 • Janusz Pisiewicz 2024-05-22 18:15:11 95.160.*.*
  A za rok pierwsza rocznica nieblokowania KPO, przez Dobrą Zmianę Słusznie Minioną. 😙👌
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • sceptyk 2024-05-22 14:00:26 194.165.*.*
  Obyśmy się nie męczyli jak z PRL-em 45 lat. Jak dla mnie góra 25 lat w eurokomunie wystarczy bo szala korzyści już opada w dół.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 6

www.autoczescionline24.pl