Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2024-01-11 15:18

Aleksandra Sawczuk

Trwa druga edycja „eSportowych Mistrzostw Olsztyna”. Turniej zgromadził pasjonatów cyfrowego świata [ZDJĘCIA]

Trwa druga edycja „eSportowych Mistrzostw Olsztyna”. Turniej zgromadził pasjonatów cyfrowego świata [ZDJĘCIA]
W XI LO w Olsztynie trwają eSportowe mistrzostwa miasta
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W dniach 11-12 stycznia w hali sportowej przy XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie odbywa się kolejna edycja wydarzenia przeznaczonego dla uczniów, których hobby stanowi gra w Counter Strike’a 2. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny z naszego regionu. Portal Olsztyn.com.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

reklama

Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów szkół średnich oraz klas 7 i 8 podstawówek. Za organizację odpowiada Fundacja Cyfrowe Szkoły oraz OGA.project. Ideą przedsięwzięcia jest pokazanie społeczeństwu, że esport może być traktowany jak inne dyscypliny sportowe i każdy ma szansę spróbować swoich sił.

Przy organizacji eventu wzięło udział trzydzieścioro uczniów XI LO. O najwyższy poziom technologiczny wydarzenia zadbała marka LCO – producent sprzętu komputerowego.

Za sprzęt odpowiedzialna jest marka LCO

W finałach rozgrywek bierze udział 20 zawodników, stanowiących cztery drużyny. Są to przedstawiciele Technikum Informatyczno-Ekonomicznego nr 9 w Olsztynie, a także placówek edukacyjnych z Pisza, Iławy oraz Lidzbarka Warmińskiego. Czas jednego pojedynku, rozgrywającego się między dwiema szkołami, określony został w ramach od półtorej godziny do trzech, w zależności od umiejętności zawodników.

eSport w ostatnich latach urósł na znaczeniu

- Chcemy rozpromować esport jako taki pełnoprawny sport. Z tej dziedziny organizowane są już nawet igrzyska olimpijskie. Zależy nam, aby przybliżyć uczniom i większości ludzi tę dyscyplinę, ponieważ spotkaliśmy się z takimi komentarzami, że esport to rodzaj patologii – tłumaczył w rozmowie z redakcją portalu Olsztyn.com.pl Patryk Szuszkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Przed przystąpieniem zawodników do gry, głos zabrał dyrektor zespołu olsztyńskich szkół cyfrowych (SP 311, XI LO i Technikum Informatyczno-Ekonomicznego), Janusz Rączkiewicz. Przyznał, iż cieszy się, że dziedzina esportu zyskuje coraz więcej sympatyków. Pokreślił także, iż sukcesy uczniów, nad którymi sprawuje opiekę, urosły już do rangi krajowej. Jako przykład wskazał zajęcie przez nich II miejsca w ogólnopolskim konkursie szkół w programowaniu.

Mistrzostwa cieszą się dużym zainteresowaniem młodych ludzi

- Obok codziennej pracy będziemy się skupiać na tego typu wydarzeniach – podsumował.

Otwarciu imprezy towarzyszyło również przemówienie prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, który objął inicjatywę patronatem honorowym.

Na wydarzeniu pojawił się prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz

- Jesteście zapewne znakomitymi uczniami, a dodatkowo wielu z Was uprawia tę dyscyplinę, może nie nową, ale nowoczesną. Na pewno świetnie się przygotowaliście, tak jak mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć. Nasza reprezentacja z Olsztyna przyjmuje gości z Pisza, Lidzbarka Warmińskiego i Iławy. Ta sportowa integracja uczniowska nie zakończy się tylko na tym wydarzeniu. To już drugie mistrzostwa Olsztyna. Wasze przyjaźnie i spotkania na pewno będą miały miejsce nie raz, a będą kontynuowane – mówił prezydent.

Portal Olsztyn.com.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

 • świat szedł na psy. 2024-01-13 10:11:45 81.190.*.*
  "Counter Strike’a 2" zawody jak zabijać lepiej - przecież to gra "STRZELANINA" !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Polski Polak 2024-01-12 19:47:41 5.173.*.*
  eSport to taki sport jak szachy ale teraz takie czasy nowomowy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Świński ryj 2024-01-12 09:13:45 195.136.*.*
  Zawody bardzo niskiej rangi skoro u buka nie bylo zakladow phii.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 4
 • Wielki LORD NO. 2024-01-12 08:37:54 193.29.*.*
  Arbuza to bym NA PISDE uwalił !!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 4
 • MŁODA1 2024-01-11 23:20:51 5.173.*.*
  Proszę nie sugerować co zrobi sąd. Prokurator zaniósł zarzuty do sądu. Ten zajmie się nimi i zostanie wydany wyrok. Jaki będzie zobaczymy? Chyba nikt nie wątpi że zarzuty są merytoryczne? Nawet Grzymowicz tłumaczył się z nich wielokrotnie. Tomek agent wydawał pieniądze na różne cele. On także będzie z nich rozliczony podobnie jak kilkadziesiąt osób. Ale pieniądze otrzymywał z ratusza. Nikt z ratusza nie kontrolował agenta jak je wydaje. Grzymowicz nie ma zarzutów ze te pieniądze zdefraudował ale ze nie zadbał jak stowarzyszenie Helper je wydawało. To były pieniądze publiczne.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 5
 • Do tzw młodej 2024-01-11 23:09:57 46.205.*.*
  Uprawiasz typową pisowską narrację rzeczywistości, pełną fałszu i zakłamania. Dodaj uczciiwie w swoich komentarzach, że autorem kłopotów prezydenta Olsztyna i innych samorządowców jest słynny agent Tomek, przyjaciel pani Arent. Bardzo czekamy na jego proces w związku zagarnięciem milionów z samorządowej kasy. Chyba bardzo stara się zostać teraz świadkiem koronnym, ale w modzie jest teraz zostać więźniem politycznym. Ale ludzie pamiętają ilu ludzi krzywdził. Nie porównuj Grzymowicza z tymi przestępcami. PIS lubi obrzucać błotem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4
 • MŁODA1 2024-01-11 21:58:33 5.173.*.*
  To wstyd dla szkoły zapraszać osobę z zarzutami prokuratorskimi, wobec którego toczy się postępowanie sądowe. Sytuacja z Grzymowiczem przypomina tę z Kamińskim i Wąsikiem. Póki co Grzymowicz nie ma prawomocnego wyroku sądowego. Ale smród zarzutów ciągnie się.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 7
 • Gg 2024-01-11 20:55:06 5.173.*.*
  Arbuz wstydu oszczędź.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4
 • Molle 2024-01-11 16:31:46 199.195.*.*
  Ale wiecie, że Counter Strike to symulator rzeczywistych działań terrorystycznych oraz służb specjalnych? Świetnie rozwija współpracę w ekipie. Nawet organizacje antyterrorystów oraz terroryści typu Al Kaida na nim ćwiczą przed zamachami. Dziennikarz portalu, który promuje taką imprezę powinien wiedzieć i przy takim artykule wspomnieć czym jest taka gra +18, że krew tryska a trup się ściele gęsto🙂
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 8
 • diss 2024-01-11 15:40:57 212.160.*.*
  A Grzymbowicz czego tam? Mówił, że inwestycja tramwajowa jest zakończona, a pełno niedokończonych ulic, barierek i wykopalisk. Poza tym trzeba naprawić wszystkie ulice, którymi były kierowane objazdy i naprawić miejsca po tymczasowych przystankach. Jest co robić panie - do roboty!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 6

www.autoczescionline24.pl