Trwa 28. odsłona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

Trwa 28. odsłona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]
WOŚP na ulicach Olsztyna
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

450 wolontariuszy zbiera w Olsztynie pieniądze, które w tym roku mają zostać przekazane na polepszenie standardów diadnostycznych i lecznicznych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasło tegorocznego finału do "Wiatr w żagle".

- Szykujemy się do tego wydarzenia od dwóch miesięcy - mówiła przed wydarzeniem szefowa olsztyńskiego sztabu, Monika Falej. - Tak ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowaniu wielu wolontariuszy, przedsiębiorców, instytucji, ludzi dobrej woli.

Podczas 28. odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w stolicy Warmii i Mazur zaplanowanych jest ponad 50 różnych imprez. To między innymi koncerty, pokazy taneczne, zajęcia sportowe, kiermasze, przejażdżki zabytkowymi pojazdami. Nowością w tym roku jest "Wielka Ściskawa". To wydarzenie, którego celem zgromadzenie jak największej liczby w sercu o powierzchni 20 m2. Zabawa potrwa pół godziny (niedziela, godz. 15:00-15:30), a najlepszy sztab wygra dla miejscowego szpitala sprzęt medyczny wartości 50 tysięcy złotych.

* * *

Przeczytaj także: Program WOŚP 2020 w Olsztynie

* * *

WOŚP-owe imprezy trwają już od środy (8 stycznia) m.in. w szkołach,  przedszkolach oraz na uczelniach.

- Olsztynianie są niezwykle otwarci na działania Wielkiej Orkiestry - mówił z kolei prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Wszyscy widzimy potrzebę wspierania tej inicjatywy. Nie mam wątpliwości, że podobnie, jak w poprzednich latach, zdamy egzamin. Gorąco zachęcam do udziału i już teraz dziękuję za wszelkie działania. Sam tez przygotowuję niespodziankę, przedmiot, jaki przekażę na licytację.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas dotychczasowych finałów olsztyńskie szpitale zostały gruntownie doposażone. Najlepszym przykładem jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, do którego w ciągu ćwierć wieku trafił sprzęt wartości ok. 12 mln złotych.

- A to nie koniec, bo za chwilę zainstalujemy urządzenia wartości kolejnych pięciu milionów - informuje zastępca dyrektora placówki, Barbara Chwała. - W naszym szpitalu nie ma oddziału, w którym nie byłoby sprzętu kupionego przez WOŚP. To dla nas ogromna pomoc, szczególnie, że urządzenia są najnowszej generacji. Szybko rozwijająca się diagnostyka, liczba badań sprawiają, że dobrego, nowoczesnego sprzętu nigdy za wiele.

W poprzednim roku w stolicy Warmii i Mazur zebrano ponad 523 tys. złotych.

Na godzinę 12:40 w Olsztynie zebrano już 34 990,73 zł.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa w 1760 sztabach w Polsce i na świecie, w których pracuje blisko 120 tys. wolontariuszy.

Źródło: własne, materiał prasowy

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • R. O. 2020-01-13 08:53:08 83.6.*.*
    TVP ma swoją wersję rzeczywistości, i ani miliard złotych, ani miliony ludzi, ani pozytywna energia z tego płynąca nie przekonają ich, że „czarne jest czarne, a białe jest białe”.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
  • anka000 2020-01-13 06:28:17 81.190.*.*
    Brawo Olsztyn
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
2147382000