Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
18.08.2026 Bronisława, Heleny, Ilony Pogoda 14/18

Tragedia olsztyńskiego ''Domu Burmistrza''

Redakcja ·

Najstarszy murowany dom w Olsztynie, zlokalizowany naprzeciwko Starego Ratusza, tak zwany ''Dom Burmistrza'' – będzie tematem spotkania z historią, które poprowadzi miłośnik historii regionu, Rafał Bętkowski.

reklama

Tak zwany „Dom Burmistrza” w Olsztynie, uważany tradycyjnie za najstarszy murowany dom związany z osobą zasadźcy - Jana z Łajs, jest od dziś obiektem w większej, swej części już tylko wirtualnym.

Ile pozostało ze sławnej kamienicy? Z jakimi postaciami historii regionu była związana? Nieznaną historię tego miejsca opowie Rafał Bętkowski.

Spotkanie organizowane przez MOK Olsztyn już 12 grudnia o godzinie 18.00 w Muzeum Nowoczesności Tartak Raphaelsonów przy ul. Knosały 3b.

Komentarze (1)


  • zainteresowani 2018-12-04 04:21
    ...ciekawe - jaka to tragedia?
    Odpowiedz 2 0

Proponowane artykuły