Top 3 książki thrillery na jesień – po co warto sięgnąć?

Top 3 książki thrillery na jesień – po co warto sięgnąć?
Fot. Pexels / Josh Hild

Jesień to idealny czas na czytanie książek. Kiedy temperatura za oknem nie zachęca do spacerów, można zawinąć się w ciepły koc i pogrążyć w interesującej lekturze. W ostatnich latach uwielbiane przez Polaków są natomiast książki thrillery. Po które warto sięgnąć? Co podbija dzisiaj listy bestsellerów? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

„Wybaczam ci” – Remigiusz Mróz

„Wybaczam ci” to jedna z najnowszych książek Remigiusza Mroza – prawdziwego króla polskiego thrillera. Zyskał on popularność dzięki słynnej serii z Joanną Chyłką. Kilka części zostało nawet zekranizowanych, w tym „Zaginięcie” oraz „Kasacja”. Remigiusz Mróz za swoje książki thrillery otrzymał kilka prestiżowych nagród, w tym Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru w 2016 roku. Dzisiaj uchodzi za jednego z najlepiej zarabiających polskich pisarzy. „Wybaczam ci” to natomiast w pewnym sensie połączenie thrillera, kryminału oraz powieści sensacyjnej. Główną bohaterką tej książki jest Ina Kobryn – żona i matka prowadząca bardzo spokojne i uporządkowane życie. Jedno wydarzenie i mroczna tajemnica jej męża wywraca jednak wszystko do góry nogami. To książka, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

„Bestia z Buchenwaldu” – Max Czornyj

Inna godna polecenia, nowa książka thriller to „Bestia z Buchenwaldu” Maxa Czornyja. Autor jest podobnie jak Remigiusz Mróz przedstawicielem świata prawniczego. Wykonuje bowiem zawód adwokata. Zasłynął serią o komisarzu Eryku Deryle. Obecnie nakład jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy. „Bestia z Buchenwaldu” to jego najnowsze dzieło. Książka nie należy do żadnej z dotychczasowych serii tego autora. Opowiada natomiast historię Margarete Ilse Koch – niemieckiej nadzorczyni SS w niemieckich obozach koncentracyjnych, która nie tylko w bestialski sposób znęcała się nad więźniami. Jednocześnie znana była z zamiłowania do tworzenia oryginalnych „dzieł sztuki” wykonywanych z ludzkich szczątków. „Bestia z Buchenwaldu” to mrożąca krew w żyłach historia… która wydarzyła się naprawdę.

„Terapeutka” – B.A. Paris

Na jesień polecamy nadto książki thrillery autorstwa B.A. Paris - https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Thriller-2256.html. To brytyjska powieściopisarka, która zadebiutowała pięć lat temu powieścią „Za zamkniętymi drzwiami”. W ciągu trzech miesięcy od wydania sprzedaż tej książki osiągnęła wynik pół miliona egzemplarzy. Tym razem autorka powraca z nową powieścią „Terapeutka”. Główną bohaterką tej -książki jest Alice. Poznajemy ją w przełomowym momencie życia – przeprowadzki wraz ze swoim partnerem do pięknego domu na przedmieściach. Niestety okazuje się, że wymarzony dom ma swoją mroczną przeszłość, która dodatkowo właśnie teraz daje o sobie znać. B.A. Paris jak nikt inny potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat swoich powieści, który nie pozwala oderwać się od książki ani na chwilę.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz