Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-09 21:02
Ostatnia aktualizacja 2024-06-10 15:05

Aleksandra Sawczuk

Tłumy na olsztyńskiej plaży miejskiej. Za nami VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tłumy na olsztyńskiej plaży miejskiej. Za nami VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę [ZDJĘCIA, WIDEO]
Kadry z niedzielnego "Biegu o złotą monetę"
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dziś (9 czerwca) odbył się finał kampanii „Dobro Oddaje” prowadzonej przez fundację „Przyszłość dla dzieci”, której cel stanowi pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na Warmii i Mazurach, borykającym się z najróżniejszymi schorzeniami. W ramach wydarzenia na plaży miejskiej miał miejsce VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę, połączony z rodzinnym piknikiem, pełnym atrakcji dla najmłodszych, a także licytacji.

reklama

Podczas wydarzenia odbyło się sześć biegów, zróżnicowanych ze względu na wiek zawodników, a co za tym idzie, dystans. Uczestnicy startowali w następujących kategoriach:

 • Bieg Dzieci do lat 4 (200 m);

 • Bieg Dzieci w wieku 5-6 lat (200 m);

 • Bieg Młodziaków w wieku 7-9 lat (400 m);

 • Bieg Starszaków w wieku 10-12 lat (800 m);

 • Bieg Starszaków w wieku 13-15 lat (800 m);

 • Bieg Główny dla osób od 16 roku życia (5 km).

Organizatorzy witali zawodników na mecie, nagradzając ich medalami. Poza wskazanymi aktywnościami, odwiedzający teren plaży, mieli okazję wziąć udział w konkursach z nagrodami, licytacjach, czy, po prostu, odpocząć rodzinnie w niedzielne popołudnie, rozkoszując się urokami natury.

Tegoroczną edycję wydarzenia wspierała silna grupa Ambasadorów, w składzie: Justyna Witkowska, Tomasz Domżalski, Grzegorz Baran, Paweł Pszczółkowski oraz Krzysztof Mańkowski.

Na wydarzeniu obecny był również poseł Paweł Papke, który przeznaczył na jedną z licytacji, której wysokość osiągnęła kwotę 1500 zł, cztery bilety na nadchodzący Memoriał Wagnera w Krakowie.

Redakcja naszego portalu porozmawiała o procesie organizacji i przebiegu dzisiejszego eventu z dyrektor zarządzającą Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, Iwoną Żochowską-Jabłońską.

- To już tradycja naszej fundacji. Od kilku lat na wiosnę organizujemy dużą kampanię zbiórkową na rehabilitację naszych podopiecznych. Finałem jest zawsze święto dobroczynności, które ma miejsce dzisiaj. Jeden z elementów stanowi bieg na 5 km, a także biegi towarzyszące dla dzieci. Cieszymy się, że ta impreza ma charakter rodzinny. Spaja nas idea łączenia dobra. Cały czas przecieramy oczy ze zdziwienia, ile ludzi nam dzisiaj towarzyszy na wydarzeniu. Co mnie także bardzo cieszy, dużo dzieci pobiegło dla swoich kolegów i koleżanek z fundacji, a bieg dorosłych to wisienka na torcie – wskazała.

Warto wspomnieć, iż fundacja „Przyszłość dla dzieci” prowadzi działalność od 22 lat, wspomagając dzieci chore i borykające się z wszelakimi niepełnosprawnościami.

Obecnie organizacja ma pod swoimi skrzydłami aż 515 podopiecznych z Warmii i Mazur.

Zwycięzcą 5-kilometrowego dystansu okazał się podinspektor Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie, który pojawił się na mecie po niespełna 18 minutach.

W rozmowie z naszym portalem zaznaczył, iż jako funkcjonariusz stara się nieść pomoc zawsze, niezależnie czy przebywa na służbie, czy bierze udział w dobroczynnym biegu.

- Staram się wesprzeć fundacje, które pomagają dzieciom. Robię to zawsze. Nieskromnie powiem, że 30 lat biegania pomogło mi pokonać ten dystans w miarę komfortowo. Trasa była malownicza. Lepszą atmosferę i organizację trudno znaleźć gdziekolwiek – powiedział Wojciechowski.

Jak wynika ze wstępnych informacji, uzyskanych od organizatorów, w Biegu Głównym wystartowało 212 zawodników, natomiast biorąc pod uwagę biegi towarzyszące, uczestników było łącznie 430.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Magdaalena 2024-06-09 23:01:18 5.173.*.*
  Nagłośnienie przy starcie i necie to była tragedia, ponadto stanowczo za głośno, krzyki prowadzącego, charczenie, trzaski...naprawdę dramat.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 3
 • Były Kopeciowy 2024-06-09 22:56:52 46.205.*.*
  Z szybkości Pszczółkowskiego zostały tylko zgliszcza, prawdziwe szybkie bieganie jest tylko dla prawdziwych kozaków.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 5
 • Olosmolo 2024-06-09 22:10:55 46.205.*.*
  Strasznie fajna impreza
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2

www.autoczescionline24.pl