Targi Edukacyjne dla gimnazjalistów

Zbliża się trzecia edycja targów edukacyjnych organizowanych z myślą o uczniach klas trzecich szkół gimnazjalnych. W najbliższą środę (30 marca) młodzież będzie mogła poznać oferty liceów ogólnokształcących, techników czy szkół zawodowych.

Czym kuszą szkoły, co każda z tych szkół może zaoferować, jaka panuje w nich atmosfera, jakie perspektywy mają absolwenci? Na te i inne pytania pomogą odpowiedzieć organizowane 30 marca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych.

Targi edukacyjne choć nie mają w Olsztynie długiej tradycji spotkały się do tej pory z życzliwym przyjęciem uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów chętnie zapoznają się z ofertą szkół gimnazjalnych. Młodzież w jednym miejscu może poznać pełen pakiet edukacyjny, jaki proponują szkoły z Olsztyna i regionu. To również okazja, aby spotkać uczniów danej szkoły i zadać im pytania np. o atmosferę i zasady panujące w szkole.

Tegoroczne targi odbędą się 30 marca w godz. 9-13. W tym czasie w holu Centrum Konferencyjnego UWM (ul. Dybowskiego 11) będzie można zapoznać się z prezentowanymi na stoiskach ofertami szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna i okolic.

Wszystkie szkoły zaprezentują oferty na przygotowanym przez siebie stoisku. Oprócz tego podczas targów w Sali Kongresowej Centrum Konferencyjnego UWM każda ze szkół będzie miała własną prezentację-przedstawienie. Organizatorzy spodziewają się, wzorem lat ubiegłych, niekonwencjonalnych występów.

W poprzednich latach były to kabarety, występy muzyczne, popisy taneczne czy pokazy barmańskie. To część programu, która zazwyczaj cieszy się największym zainteresowaniem. Najwyżej ocenione przez uczestników targów szkoły otrzymają atrakcyjne nagrody.

 


Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz