Tanie kredyty gotówkowe - jak szukać ofert?

Tanie kredyty gotówkowe - jak szukać ofert?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Panuje przekonanie, że banki generalnie oferują tanie kredyty gotówkowe, dlatego bardziej opłaca się korzystać z ich usług niż np. z firm pozabankowych. Wystarczy jednak porównać oferty bankowe, by przekonać się, że jeśli chodzi o całkowite koszty zaciągnięcia zobowiązania, różnice są znaczące.

Przy wysokich kwotach pożyczki sięgają one nawet kilku tysięcy złotych. Warto więc wiedzieć, jak znaleźć najtańszą ofertę kredytu gotówkowego na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, by nie przepłacać.

Ile powinny kosztować tanie kredyty gotówkowe?

Na początku warto przypomnieć, czym jest kredyt gotówkowy. Otóż jest to jeden z najprostszych produktów kredytowych, który można zaciągnąć na dowolny cel. Oferowany jest w kwocie od 500 do 300 000 zł, choć w wielu bankach górny limit jest nieco niższy. Charakterystyczną cechą takiego zobowiązania jest to, że jest udzielany na podstawie dość prostych formalności (wystarczy dowód i zaświadczenie o zarobkach) i bez zabezpieczeń.

Ta ostatnia cecha jest dość istotna, ponieważ wpływa na koszty. Brak zabezpieczenia powoduje bowiem, że bank ponosi większe ryzyko udzielenia finansowania niż na przykład w przypadku kredytu zabezpieczonego na nieruchomości. Właśnie dlatego nawet bardzo tani kredyt gotówkowy będzie zawsze znacznie droższy od hipotecznego.

Co się składa na koszt kredytu gotówkowego?

Jeśli chcesz rozpoznać tani kredyt gotówkowy, musisz wiedzieć, od czego zależy jego koszt. Najważniejsze czynniki, które na to wpływają, to:

 • oprocentowanie – aktualnie nie może ono przekraczać 7,2% (narzucają to przepisy kodeksu cywilnego), co oznacza, że nie znajdziesz oferty z wyższym oprocentowaniem,
 • prowizja – jest ona pobierana z tytułu udzielenia kredytu, a jej wysokość jest określana całkowicie dowolnie przez każdą instytucję,
 • opłaty dodatkowe – na przykład z tytułu rozpatrzenia wniosku,
 • ubezpieczenie – nie jest ono obowiązkowe, ale dość często banki sugerują, by z niego skorzystać, aby móc zaciągnąć zobowiązanie na lepszych warunkach.

Tani kredyt gotówkowy – z najniższym RRSO

Ogólnie wszystkie koszty zaciągnięcia kredytu określa parametr RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Prezentowanie w ofertach i reklamach tego wskaźnika jest obowiązkowe dla banków, ponieważ z założenia ma on pomagać klientom porównywać warunki w różnych instytucjach. Jeśli więc chcesz znaleźć tani kredyt gotówkowy, patrz na RRSO – im jest ono niższe, tym zapłacisz mniej za zaciągnięcie zobowiązania.

Warto jednak pamiętać o ważnej zasadzie – według RRSO należy porównywać oferty zawsze dla tych samych okresów spłaty. W przeciwnym razie porównanie nie będzie miarodajne, bo RRSO dla tej samej kwoty kredytu zmienia się w czasie.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy korzystając z Internetu?

Szukając korzystnego produktu finansowego, zawsze można skorzystać z porady fachowca, czyli doradcy kredytowego. Nie jest to jednak gwarancja, że wskaże on nam gdzie rzeczywiście są najtańsze kredyty gotówkowe, ponieważ zazwyczaj poleca on usługi kilku banków, a więc nie bierze pod uwagę ofert wszystkich instytucji.

Najlepiej więc polegać na sobie i poszukać korzystnego produktu na własną rękę w Internecie. Znajdują się tu przecież witryny wszystkich banków, na których prezentowane są szczegółowo wszystkie oferty. Nie trzeba jednak tracić czasu na żmudne zapoznawanie się z każdą z nich. Istnieją bowiem gotowe narzędzia, które porównują oferty i pomagają wytypować aktualnie tę najtańszą. Do takich narzędzi należą m.in.:

 • porównywarka kredytów gotówkowych,
 • ranking kredytów,
 • kalkulator

Wszystkie działają w zasadzie podobnie, ponieważ wyświetlają najlepsze oferty według RRSO, a więc można dzięki nim znaleźć nie tylko tani kredyt gotówkowy, ale wręcz ten najtańszy, którym często okazuje się po prostu kredyt w promocji np. bez prowizji.

Najlepsze porównywarki i kalkulatory umożliwiają od razu dokonanie symulacji rat dla określonej kwoty kredytu. Konkretnie – wystarczy wpisać kwotę zobowiązania, jaką się chce zaciągnąć oraz okres spłaty, by zobaczyć po kilku chwilach listę ofert kredytów z podanymi danymi, ile będzie wynosiła miesięczna rata w przypadku każdego z nich. Przy okazji można więc się zorientować, jaki okres spłaty będzie najlepszy, by miesięczne obciążenia związane z regulowaniem zadłużenia nie były zbyt dokuczliwe dla budżetu.

W ten sposób tanie kredyty gotówkowe przez Internet można znaleźć bez wychodzenia z domu i całkowicie za darmo, nie tracąc przy tym zbyt dużej ilości czasu. Porównywarka czy ranking działają automatycznie, a więc poznanie korzystnej oferty zajmuje w praktyce kilka sekund. Warto jednak pamiętać, by po znalezieniu najlepszego kredytu sprawdzić jego szczegółowe warunki bezpośrednio na stronie banku. Jeśli wszystko się zgadza, można składać wniosek o finansowanie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

 • Świński ryj 2020-11-27 10:27:31 195.136.*.*
  Nie ma czegos takiego jak "tani kredyt gotowkowy" od tego trzeba zaczac,zreszta w czasie tej hucpy plandemio swirusowej tylko szaleniec decyduje sie na branie kredytu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0