Szukają pomysłu na miejskie planty

W planach ratusza jest ujednolicenie w ramach jednego projektu elementów centrum miasta. W ramach jednej koncepcji połączone będą Park Podzamcze, Park Centralny, Plac Jedności Słowiańskiej wraz z przebudową mostu św. Jakuba i ulicy Pieniężnego.

Ratusz ogłosił konkurs architektoniczno-urbanistyczny na połączenie Parku Podzamcze, Parku Centralnego i Placu Jedności Słowiańskiej (fragment plant) przy jednoczesnej przebudowie mostu Św. Jakuba oraz ulic S. Pieniężnego i S. Staszica w Olsztynie.


Potencjalni uczestnicy konkursu skupią się na koncepcji przebudowy mostu Św. Jakuba w ciągu ul. Pieniężnego, która umożliwi bezkolizyjne (piesze i rowerowe) połączenie Parku Podzamcze i Parku Centralnego. W ramach zadania należy przygotować opracowanie koncepcji zagospodarowania plant miejskich na odcinku od mostu Św. Jakuba do Placu Jedności Słowiańskiej wraz z koncepcją niezbędnej korekty układu drogowego.

Konkurs organizowany jest w formie konkursu otwartego, jednoetapowego, realizacyjnego - kwalifikującego autora pracy konkursowej, która zajmie I miejsce do ubiegania się o udzielenia zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Zainteresowani konkursem mogą zgłaszać się do 3 grudnia. Więcej informacji na stronie www.bip.olsztyn.eu

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • jabol 2013-11-27 23:09:39 83.12.*.*
    będzie BETON i ASFALT ci ratuszowcy nic innego nie widzieli w życiu -a wzory czserpią z Nowego Miasta Lubawskiego ..
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść