Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 33 w Olsztynie pożegnaliśmy lato [ZDJĘCIA]

Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 33 w Olsztynie pożegnaliśmy lato [ZDJĘCIA]
Pożegnanie lata w SP 33 w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 33 na olsztyńskim Pieczewie odbył się festyn pod hasłem "Pożegnanie lata". Przyszli na niego rodzice z dziećmi, którzy wzięli udział w licznych atrakcjach. Dyrekcja placówki zaprosiła również naszą redakcję do wspólnej zabawy.

Ta forma zabawy wpisała się już na stałe w tradycję szkoły i osiedla Pieczewo, a możliwa była do przeprowadzenia dzięki zaangażowaniu wielu osób, dzięki którym na festynie odbyły się liczne atrakcje. Pogoda zmusiła organizatorów do świętowania w budynku szkoły.

Uroczystego otwarcia festynu dokonała dyrektor szkoły Edyta Balbuza-Szarota, która powitała uczestników, życząc wszystkim, wbrew deszczowej aurze, słonecznego nastroju i wesołej zabawy.

Festyn przebiegał w rodzinnej, pełnej zabawy, gwaru i śmiechu atmosferze. Rozpoczął się od koncertu uczniów klasy 4B, następnie na scenie zaprezentowały się uczennice, które zatańczyły zumbę.

Rodzice i dzieci mogli sprawdzić się w licznych konkurencjach sportowych i sprawnościowych, np. pokonanie toru przeszkód, skoki w workach, biegi na trzy nogi czy strzelanie z łuku. Jak już wspomnieliśmy, nie zabrakło atrakcji. Były pokazy sztuk walki Taekwondo i Aikido, trening rugby, malowanie twarzy czy skręcanie balonów. Uzdolnieni plastycznie i artystycznie mogli sprawdzić swój talent przy stoiskach z rękodziełem, gdzie można było wykonać bransoletki i kolczyki, jesienne ludziki, gniotki z kulkami i gniotki z mąką.

Organizatorzy przygotowali także kilka konkurencji związanych ze szkolnym patronem – Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF, który został utworzony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 11 grudnia 1946, by zapewnić żywność i opiekę zdrowotną dla dzieci i matek w krajach, które zostały zniszczone przez II wojnę światową. Uczestnicy festynu mogli wykazać się wiedzą dotyczącą UNICEF-u, rozwiązując różne quizy i układając puzzle.

Udział we wszystkich zaproponowanych konkurencjach czy zabawach nagradzany był drobnymi upominkami, tak więc ochotników do zabawy było wielu. Żeby nie zabrakło uczestnikom energii, szkolna kuchnia częstowała przygotowanymi przysmakami. Uczniowie upiekli również ciasta, które wystawiono na kiermaszu.

Redakcja Olsztyn.com.pl dziękuje za zaproszenie do wspólnej zabawy Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz