Dziś jest: 25.07.2024
Imieniny: Jakuba, Krzysztofa
Data dodania: 2023-06-01 12:45

Krzysztof Brągiel

Szerszeń przyleci do Olsztyna. AZS Indykpol pozyskał przyjmującego

Szerszeń przyleci do Olsztyna. AZS Indykpol pozyskał przyjmującego
Podczas konferencji prasowej u jednego z delerów samochodowych, ogłoszono nazwisko nowego zawodnika Indykpolu AZS Olsztyn
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W czwartek (1 czerwca) poznaliśmy nowego zawodnika AZS Indykpolu Olsztyn. Szeregi akademików zasili przyjmujący, Nicolas Szerszeń. Podczas konferencji prasowej przedstawiono też nowego partnera motoryzacyjnego klubu.

reklama

W spotkaniu, które odbyło się w salonie Renault Alcar przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie, uczestniczyli: Tomasz Jankowski - prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A., Marcin Mierzejewski - asystent trenera Indykpolu AZS Olsztyn, Marcin Osiak - specjalista ds. marketingu w Renault Alcar. Dzięki połączeniu internetowemu w konferencji wziął też udział Nicolas Szerszeń, czyli nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2023/2024.

- Bardzo się cieszymy, że Nico dołącza do drużyny, bo jest to zawodnik, którego potrzebujemy w układance. Jest ofensywny, z mocnym atakiem i zagrywką – komplementował nowego siatkarza, Marcin Mierzejewski, asystent trenera Javiera Webera.

Nicolas Szerszeń ostatnie dwa sezony spędził w Lublinie, reprezentując barwy lokalnego LUK-u. W rozgrywkach PlusLigi zdobył 403 pkt. i jest to rekord wśród siatkarzy, występujących na co dzień w lubelskiej hali Globus. Szerszeń urodził się we Francji, jednak od kilku lat występuje w PlusLidze na polskiej licencji.

- Wydaje mi się, że w Olsztynie będzie dobra ekipa (…) Mamy argumenty, żeby zagrać bardzo dobrze – stwierdził Szerzeń, który łączył się z Warmią z dalekiej Kalifornii. W Olsztynie siatkarz powinien zameldować się w sierpniu, gdy drużyna ruszy z oficjalnymi przygotowaniami do sezonu.

Poprzednie dwa lata olsztyńscy siatkarze spędzili poza halą Urania, goszcząc przyjezdnych w Iławie. Wszystko wskazuje na to, że akademicy wkrótce wrócą do domu.

- Mieliśmy niedawno zakończenie sezonu ze sponsorami. Obecny był pan marszałek województwa, pan prezydent Olsztyna i obaj zapewniali władze klubu, że Urania będzie otwarta w tym roku. Prezydent Piotr Grzymowicz powiedział nawet, że hala powinna być otwarta w połowie października – powiedział Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A.

Siatkarze AZS Olsztyn od roku 1983 rozgrywali swoje spotkania w hali Urania. W tym czasie zdobyli: dwukrotnie mistrzostwo Polski (w sumie AZS ma na swoim koncie pięć złotych medali), czterokrotnie wicemistrzostwo Polski (w sumie jest ich aż osiem) oraz sześciokrotnie brązowy medal MP (z dziewięciu zdobytych w całej historii klubu).

Poprzedni sezon olsztynianie zakończyli na ósmym miejscu w tabeli PlusLigi. Z klubem pożegnali się - Mateusz Poręba, Bartłomiej Lipiński, Taylor Averill, Robbert Andringa czy Karol Butryn.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • jaro111 2023-06-08 10:44:01 2a02:a311:c53a:*
    odszedł Butrym, sypie się ta ekipa
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • ArniTolog 2023-06-04 23:00:58 88.156.*.*
    Kleszcza tylko nie złapcie...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl