Sylwester... na lotnisku

Port lotniczy Olsztyn-Mazury wpadł na pomysł jak wykorzystać atrakcyjne mury i sporą przestrzeń obiektu. Na lotnisku w Szymanach odbędzie się bowiem impreza sylwestrowa.  

Przypomnijmy, rozbudowa dawnego wojskowego lotniska w Szymanach około 60 kilometrów od Olsztyna do standardu lotniska cywilnego kosztowała w sumie 204 mln złotych z czego dofinansowanie unijne wyniosło 121 mln złotych.

Prace modernizacyjne trwały od 2014 roku. W ramach inwestycji wzmocniono nośność drogi startowej i wydłużono ją do 2,5 km, wybudowano drogi kołowania, techniczne, pożarowe i patrolowe. Zainstalowana została także naziemna pomoc radionawigacyjna ILS/DME, a istniejące budynki zaadaptowano na potrzeby służb granicznych oraz technicznych lotniska.

W Szymanach powstał nowoczesny terminal z parkingiem na 150 aut. W ramach inwestycji wybudowano drogę łączącą trasę wojewódzką nr 57 z terminalem. Zmodernizowano również linię kolejową Olsztyn – Szczytno – Szymany, zakupiono tabor kolejowy i wybudowano przystanek końcowy tuż przy terminalu.

Oficjalnie port ruszył 20 stycznia tego roku. I choć z miesiąca na miesiąc siatka połączeń oferowana przez port była atrakcyjniejsza, dziś lotnisko proponuje jedynie połączenia z Londynem: Luton i Stansted. Od nowego roku w ofercie mają się pojawić również połączenia z Oslo Torp.

Obecnie lotnisko przeżywa więc ''martwy'' okres. Być może dlatego postanowiono znaleźć sposób na zwrot części środków wydatkowanych na utrzymanie obiektu. Jak się okazuje – na lotnisku zorganizowana zostanie impreza sylwestrowa.

Jak czytamy w ofercie, dla chętnych, którzy zdecydują się zapłacić 399 złotych od pary, przewidziano bufet z daniami ciepłymi, zimne przekąski, desery, a nawet alkohol. Organizator zadbał również o muzykę , którą serwować będą Dj-e. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z transportu na trasie Olsztyn-lotnisko i z powrotem.

Co Wy na to?

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Isruu 2016-12-01 21:43:35 94.254.*.*
  No nie tak prędko z tą krytyka..to nie głupi pomysł tylko nie ma tam bazy noclegowej za blisko więc, hm..nie wiem czy wypali.. bo kto spoty to pewnie chciałby od razu do łóżka się przewrócić...
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • jhngbfvd 2016-12-01 21:39:58 109.243.*.*
  TO już lepiej w pociągu.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • pan jan 2016-12-01 15:59:51 188.146.*.*
  Super sprawa , można tez zrobić kryte i odkryte lodowisko , w cieplejsze dni basen , może salon spa a nawet swingerclub , w końcu po to się buduje lotniska w takich lokalizacjach .No chyba nie myśleliście ,że to będzie do latania ?
  Odpowiedz Oceń: 9 1 Zgłoś treść