Sylwester... na lotnisku

Port lotniczy Olsztyn-Mazury wpadł na pomysł jak wykorzystać atrakcyjne mury i sporą przestrzeń obiektu. Na lotnisku w Szymanach odbędzie się bowiem impreza sylwestrowa.  

Przypomnijmy, rozbudowa dawnego wojskowego lotniska w Szymanach około 60 kilometrów od Olsztyna do standardu lotniska cywilnego kosztowała w sumie 204 mln złotych z czego dofinansowanie unijne wyniosło 121 mln złotych.

Prace modernizacyjne trwały od 2014 roku. W ramach inwestycji wzmocniono nośność drogi startowej i wydłużono ją do 2,5 km, wybudowano drogi kołowania, techniczne, pożarowe i patrolowe. Zainstalowana została także naziemna pomoc radionawigacyjna ILS/DME, a istniejące budynki zaadaptowano na potrzeby służb granicznych oraz technicznych lotniska.

W Szymanach powstał nowoczesny terminal z parkingiem na 150 aut. W ramach inwestycji wybudowano drogę łączącą trasę wojewódzką nr 57 z terminalem. Zmodernizowano również linię kolejową Olsztyn – Szczytno – Szymany, zakupiono tabor kolejowy i wybudowano przystanek końcowy tuż przy terminalu.

Oficjalnie port ruszył 20 stycznia tego roku. I choć z miesiąca na miesiąc siatka połączeń oferowana przez port była atrakcyjniejsza, dziś lotnisko proponuje jedynie połączenia z Londynem: Luton i Stansted. Od nowego roku w ofercie mają się pojawić również połączenia z Oslo Torp.

Obecnie lotnisko przeżywa więc ''martwy'' okres. Być może dlatego postanowiono znaleźć sposób na zwrot części środków wydatkowanych na utrzymanie obiektu. Jak się okazuje – na lotnisku zorganizowana zostanie impreza sylwestrowa.

Jak czytamy w ofercie, dla chętnych, którzy zdecydują się zapłacić 399 złotych od pary, przewidziano bufet z daniami ciepłymi, zimne przekąski, desery, a nawet alkohol. Organizator zadbał również o muzykę , którą serwować będą Dj-e. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z transportu na trasie Olsztyn-lotnisko i z powrotem.

Co Wy na to?

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Isruu 2016-12-01 21:43:35 94.254.*.*
  No nie tak prędko z tą krytyka..to nie głupi pomysł tylko nie ma tam bazy noclegowej za blisko więc, hm..nie wiem czy wypali.. bo kto spoty to pewnie chciałby od razu do łóżka się przewrócić...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • jhngbfvd 2016-12-01 21:39:58 109.243.*.*
  TO już lepiej w pociągu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • pan jan 2016-12-01 15:59:51 188.146.*.*
  Super sprawa , można tez zrobić kryte i odkryte lodowisko , w cieplejsze dni basen , może salon spa a nawet swingerclub , w końcu po to się buduje lotniska w takich lokalizacjach .No chyba nie myśleliście ,że to będzie do latania ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1