Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Co roku, w trzecią niedzielę listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z tej okazji fundacja Kierowca Bezpieczny organizuje w Olsztynie Galę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych został zainicjowany w 1993 roku przez angielską organizację RoadPeace. Jest on wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach i ich rodzinach, a jednocześnie okazją do podejmowania działań, zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa. W wypadkach drogowych co roku ginie niemal 1,2 mln osób na całym świecie, a od 20 do 50 mln osób doznaje obrażeń lub staje się niepełnosprawnymi.

W Polsce obchody tego święta organizowane są przez policję, organizacje pozarządowe i kościół katolicki. Od 2007 roku ten dzień obchodzony jest w specjalny sposób również w Olsztynie. Fundacja Kierowca Bezpieczny promuje kampanię informacyjną w szkołach, rozdaje ulotki, a także organizuje uroczystą Galę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na niej osoby i instytucje, które angażują się w poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa, otrzymują  Tarcze Bezpieczeństwa. Te specjalne wyróżnienia są wyrazem uznania dla prowadzonych działań, a także zachętą do dalszej działalności.

W tym roku gala odbędzie się 14 listopada o godzinie 18.00 w Hotelu Wileńskim w Olsztynie.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kierowca 2009-11-12 11:08:06
    Policja zamiast organizować obchody, niech lepiej wyjedzie na drogi, bo nie ma ich wcale. Jedyne co potrafią to stawiać fotoradary. Tu nie fotoradary potrzebne tylko patrole. Ludzie jeżdżą jak chcą, przejeżdżają na czerwonym świetle, ale tego nikt nie widzi. jedyne o czym się słyszy to tylko o prędkości.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść