Styczeń z Quentinem Tarantino

Dobra wiadomość dla wielbicieli kina. Olsztyńska Biblioteka Multimedialna, Planeta 11, przez cały styczeń zaprasza na pokazy filmów Quentina Tarantino. Wstęp tylko dla pełnoletnich !!

Obecnie Quentin Tarantino jest prawdopodobnie jednym z najchętniej oglądanych i najczęściej dyskutowanych reżyserów naszych czasów. Przez wielu krytyków przedstawiany jest jako wzorowy przykład twórcy postmodernistycznego.Program pokazów w Planecie 11:


- 5.01, godz. 17

„Wściekłe psy”

Rok produkcji: 1992
Wyst.: Harvey Keitel, Steve Buscemi
Po nieudanym napadzie na sklep jubilerski kilku jego uczestników spotka się w opuszczonym magazynie, by ustalić, kto zdradził policji ich plan. Wściekłe psy to nie znający się wzajemnie, najemni gangsterzy o "kolorowych" pseudonimach. Ich zleceniodawcami są Joe Cabot i jego syn Eddie. Prowadzone przez nich wewnętrzne śledztwo polega na rzucaniu wymyślnych przekleństw, wzajemnym oskarżaniu i torturowaniu porwanego policjanta.


- 12.01, godz. 17

„Death proof”

Rok produkcji: 2007
Wyst.: Kurt Russel, Rosario Dawson
Dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii, oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny i Arlene noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona? W ślad za dziewczynami potajemnie udaje się Stuntman Mike, facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę, ale przede wszystkim kocha zabijać? Zwłaszcza młode, seksowne dziewczyny, na które działa jak magnez. On i jego diaboliczny samochód są postrachem każdego miasta, w którym się pojawiają.

-19.01, godz. 17

„Bękarty wojny”

Rok produkcji: 2009
Wyst.: Brad Pitt, Diane Kruger
Tymczasem, gdzieś w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje elitarną grupę żydowskich żołnierzy, których zadaniem ma być krwawy odwet na nazistach. Nazwani „Bękartami”, ludzie Raine’a łączą swe siły z pracującą dla aliantów aktorką Bridget Von Hammersmark i wspólnie planują zamach na kluczowych przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy wszystkich zbiegną się w kinie, w którym także Shosanna zamierza dokonać własnej zemsty!


- 26.01, godz. 17

„Pulp fiction”


Rok produkcji: 1994
Wyst. John Travolta, Samuel L. Jackson
Płatni mordercy, Jules i Vincent, dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Niedość tego, Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią. Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser, który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić...


Przed każdym pokazem prezentację o filmach przygotuje dr Aleksandra Drzał-Sierocka – medioznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Po seansach organizatorzy zapraszają do dyskusji.

Źródło: Biblioteka Multimedialna Planeta 11/ własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz