Strażacy z Olsztynka opowiedzieli o uratowaniu 37-letniego wisielca

Strażacy z Olsztynka opowiedzieli o uratowaniu 37-letniego wisielca
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Depositphotos

Mężczyzna powiesił się na terenie cmentarza w Olsztynku. Według relacji policji, uratowali go funkcjonariusze. Na miejscu były jednak także zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy z Olsztyna i Olsztynka. Ci ostatni przedstawili nieco inny obraz sytuacji.

W środę opublikowaliśmy artykuł na podstawie relacji Policji (37-latek powiesił się na drzewie w Olsztynku, uratowali go policjanci!).

Na redakcyjnego maila otrzymaliśmy wiadomość, że do odnalezienia i uratowania mężczyzny w dużej mierze przyczynili się strażacy-ochotnicy z OSP Olsztynek, a przede wszystkim komendant, Stanisław Pisarski.

Skontaktowaliśmy się następnego dnia z komendantem, który opowiedział, jak wyglądała akcja.

Około godziny 10 we wtorek strażacy z OSP Olsztynek i JRG1 Olsztyn zostali zadysponowani na cmentarz przy ul. Wilczej do osoby, która targnęła się na swoje życie – powiedział w rozmowie z nami komendant OSP Olsztynek.

Po przyjeździe na miejsce, strażacy z OSP Olsztynek rozpoczęli poszukiwania osoby, która według zgłoszenia miała się powiesić.

W czasie przeszukania zarośli przy cmentarzu, podjechali policjanci, którzy pomogli w poszukiwaniach.

Akcja nie przyniosła rezultatów, więc przeniesiono się na teren nekropolii.

Ja z jednym policjantem doszliśmy do płotu i rozdzieliliśmy się przy niewielkim wąwozie. Powiedziałem, żeby on szedł górą, a ja dołem przy ogrodzeniu. Sprawdzaliśmy, czy poszukiwany nie wisi na jednym z drzew – dodał Stanisław Pisarski.

Po przejściu około 40 metrów policjant krzyknął, że znalazł mężczyznę. Do akcji włączył się drugi policjant. We trzech podjęli natychmiastową decyzję o ściągnięciu 37-latka.

Uniosłem go, a policjanci zdjęli mu z szyi pętlę. W tym momencie nabrał powietrza w płuca. Pomyślałem, że człowiek jest do uratowania – przyznał komendant Pisarski.

Mundurowi położyli wisielca na ziemi, a komendant pobiegł po zespół ratownictwa medycznego, który również był obecny na miejscu.

– Po przebadaniu lekarz stwierdził, że pacjent oddycha. Zespół ratownictwa medycznego zajął się osobą poszkodowaną, przetransportował ją do karetki – powiedział komendant OSP.

Według jego relacji, mężczyzna był kontaktowy.

– Powiedział lekarzowi, że pochodzi z okolic Działdowa. Następnie został przewieziony do szpitala – zrelacjonował Pisarski.

I dodał: – Pracuję w straży już 45 lat i pierwszy raz zobaczyłem wisielca. To przygnębiające uczucie.

 

Tagi: Olsztynek

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Buła 2021-06-11 23:26:49 83.24.*.*
  Policja zawsze się lansowała. Nigdy nie wspominają o innych służbach. Np poszukiwania na lądzie osób zaginionych wg ich relacji prowadzą tylko Policjanci, a na zdjęciach widać głównie strażaków i cywilów. Tak samo na wodzie - niby tylko policja prowadzi poszukiwania, a nawet swoich łódek nie mają.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Strażak Sam 2021-06-11 21:19:23 83.6.*.*
  Druha Stanisława poznałem na pierwszym moim pozarze lasu i dał mi on porządną i fachową szkołę jak gasić poszycie, a dziś jego nauki ja przekazuje młodszym. Prawdziwy fachowiec i pasjonat. Pozdrawiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • NOlek 2021-06-11 08:34:26 31.1.*.*
  WSTYD na całą wioskę NO
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Magda 2021-06-11 08:29:29 37.30.*.*
  Z opisu wynika jednak że policjanci go znaleźli i razem ze strażakiem odcięli go , jedynym niedopatrzeniem jest fakt że był tam też komendant straży. Ale Olsztyn com zamiast zredagować art to szczuje jednych na drugich , a obydwie służby są szalenie potrzebne , pomijając infantylne komentarze o maseczkach i bicia szmat ( nie kobiet ) na pochodach bo to zaledwie 0,01% sytuacji .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • tyl 2021-06-10 23:15:30 37.248.*.*
  dlatego nie kupuję tej gazety , kiedyś gazeta służyła ludziom a dzisiaj zajmują się kodem, platformą i tym co im powiedzą mundurowi-wstyd i niesmak że ten region tak zaniedbany przez rządzących tym miastem ma sojusznika w tej gazecie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • Rzetelność w przekazywaniu informacji🤮 2021-06-10 22:27:10 5.173.*.*
  Ale wstyd dla redakcji... Nie sprawdzą, nie zapytają a piszą takie "banialuki" że brak słów. Jeśli na ty ma polegać rzetelne dziennikarstwo to, to jest ostatni artykuł który przeczytałem na stronie olsztyn.com - wstyd!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
 • Taka sama prawda 2021-06-10 20:44:01 5.173.*.*
  Czytając oba artykuły można przeczytać tą samą treść Policjanci że strażakami znaleli wiszącego człowieka Z artykułu można zrozumieć że strażacy zarzucają dla policjantów że ci kłamią a w swojej opowieści podają takie same fakty Że to właśnie policjant znalazł tego człowieka Nie rozumiem za bardzo o co chodzi 🤔
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2
 • PolicjaJEbanana 2021-06-10 20:16:25 95.160.*.*
  Przecież połowa tych komunikatów policji to jakaś konfabulacja albo mitomańskie opowieści z krypty. To tak jak ci "gangsterzy" wyjaśniający się na youtubie. Taka sama akcja. Co do samej sprawy, niestety samobójstwa to coraz większy problem a niby żyje się tak świetnie :/ politycy w rządzie oczywiście mają ważniejsze zajęcia niż zdrowie i życie obywateli. Widać to na każdym kroku.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4