Strażacy pamiętają. Uczcili kolegów poległych w akcji [ZDJĘCIA]

Strażacy pamiętają. Uczcili kolegów poległych w akcji  [ZDJĘCIA]
Uczcili kolegów poległych w akcji
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W piątek, przed pomnikiem poświęconym strażakom poległym w służbie, odbył się uroczysty apel mający na celu uczczenie pamięci ofiar zamachów terrorystycznych oraz oddanie hołdu ratownikom, którzy zginęli spiesząc na ratunek.

W piątek minęła 19. rocznica zamachu terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku, w którym zginęło blisko 3 tys. osób, w tym kilkuset strażaków. Jak co roku, w tę tragiczną rocznicę, strażacy z Olsztyna oraz Warmii i Mazur upamiętnili strażaków i ratowników, którzy zginęli ratując życie, zdrowie lub mienie innych ludzi.

W uroczystości zorganizowanej przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie we współpracy z wojewódzką i miejską komendą PSP w Olsztynie wzięły udział delegacje jednostek OSPożarnej z Warmii i Mazur ze sztandarami, strażacy z olsztyńskich jednostek Państwowej Straży Pożarne oraz przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień ze strażakami.

Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele władz, m.in. Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i szef strażaków ochotników w regionie, Aleksander Socha - wicewojewoda warmińsko-mazurski, Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna oraz Andrzej Abako - starosta olsztyński.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz