Straż Graniczna rozbiła gruzińsko-ukraińską grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą, która organizowała nielegalną migrację cudzoziemcom pochodzącym z Gruzji.

Funkcjonariusze z W-MOSG w ramach prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie zatrzymali na terenie Warszawy i okolic trzech Gruzinów w wieku 32,43 i 68 lat oraz 31–letnią Ukrainkę.

Podejrzani wspólnie organizowali obywatelom Gruzji nielegalne przekraczanie granicy Rzeczypospolitej Polskiej, poprzez wyłudzanie z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i Warszawie pozwoleń na pobyt czasowy w Polsce. W tym celu rejestrowali fikcyjne firmy, które miały zatrudniać obcokrajowców. W rzeczywistości cudzoziemcy wyjeżdżali do krajów UE.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych (województwo mazowieckie), funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli dokumentację związaną z legalizowaniem wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium RP. Ponadto zabezpieczono nielegalne pieczęcie firm, elektroniczne nośniki informacji w postaci komputerów,  jak również środki finansowe w kwocie ponad 19 tys. zł , 1 375 euro oraz samochód osobowy marki BMW o szacunkowej wartości 90 tys. zł.  

Prokurator Okręgowy w Olsztynie zastosował wobec jednego Gruzina i Ukrainki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast postanowieniem Sądu Rejonowego w Olsztynie przywódca grupy-obywatel Gruzji trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

Źródło: WMSG

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Gruzin 2018-05-30 17:57:56 185.69.*.*
  A co z drugim gruzinem? Tylko jednego aresztowano? A dwoje ma dozór? No zajebiście, ciekawie kto będzie ich dozorował???
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • hddhndhndh 2018-05-30 12:30:11 77.111.*.*
  Może nawet przeprowadzili szpiegów, agentów obcych państw. A teraz się dziwią kto podpala składowiska śmieci i fabryki w Polsce?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • ertyhj 2018-05-30 12:26:40 77.111.*.*
  Może by ich rozstrzelać dla przykładu? albo ukamienować?To potencjalni terroryści! Do Guantanamo z nimi!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
2147382000