Strajk kobiet. Księża z Warmii i Mazur zabrali głos ws. protestów

Strajk kobiet. Księża z Warmii i Mazur zabrali głos ws. protestów
Po protestach przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego głos zabrali księża z regionu
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dla wielu demonstracje stały się stałym elementem dnia codziennego. W środę w Olsztynie na protest przyszło kilkanaście tysięcy osób. Spędy odbyły się także w mniejszych miastach regionu. Głos zabrali katoliccy duchowni.

Przypomnijmy, że arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński, zaapelował do wiernych o modlitwę.

W nawiązaniu do Apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego zwracam się z prośbą do duszpasterzy i wiernych o podjęcie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyniach Archidiecezji Warmińskiej, która będzie naszą odpowiedzią na zaistniałą sytuację epidemiczną i społeczną w naszej Ojczyźnie.

Proszę, aby nasze świątynie pozostały otwarte, a odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo niech będzie podjęta przez duszpasterzy i parafian.

– napisał arcybiskup.

Tymczasem inni księża z regionu także zabrali głos. W środę w Barczewie w proteście udział wzięło kilkaset osób. W odpowiedzi Marek Paszkowski, proboszcz parafii św. Anny w Barczewie, miał w mediach społecznościowych w osobliwy sposób zachęcić wiernych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Miał stwierdzić, że o godz. 18 w Barczewie odbędzie się manifestacja za mordowaniem nienarodzonych, niepełnosprawnych dzieci.

Zapytaliśmy proboszcza, co chciał w ten sposób osiągnąć. Czy to przypadkiem nie jest zaognienie sytuacji? Czekamy na odpowiedź.

Także lewicowa działaczka Agata Szerszeniewicz zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym pokazała fragment rozmowy księdza Karola Misiewicza (obecnie jest w jednej z parafii w Nidzicy) z osobą prywatną (jej zdjęcie oraz imię i nazwisko zostały zamazane).

O wybór toczy się wojna, o wybór, który ludziom zabierają. Ja nie jestem za aborcją, ale to jest mój wybór, no właśnie mój wybór. Uważam, że każdy ma do tego prawo niezależnie od własnej decyzji, bo wszyscy i tak będziemy sądzenie za nasze wybory. Czyż nie dlatego Bóg dał nam wolną wolę? Abyśmy sami mogli decydować? – napisała osoba prywatna.

Polecam każdemu samobójcy porozdawać sznurki. Niech też mają wybór – odpowiedział ksiądz Karol Misiewicz.

Jeżeli ksiądz był w stanie napisać coś takiego, to nie dziwię się, dlaczego młodzi uciekają od kościoła. Bez względu na to jaki był zamysł tego komentarza. To obrzydliwe – dodała osoba prywatna.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z księdzem Karolem Misiewiczem i poprosiliśmy o komentarz. Duchowny przekonywał, że rozmowa została wyciągnięta z kontekstu.

To po prostu wyrwana wypowiedź z kontekstu. To nie służy niczemu dobremu. Powinniśmy przejść do meritum spotkania i do tematu, który jest podnoszony – powiedział w rozmowie z nami Karol Misiewicz.

I dodał: – Chodziło o to, że rzeczywiście dzisiaj patrząc na cierpienie i na to co nas dotyka, musimy szukać dobra w drugim człowieku. Powinniśmy zastanowić się nad tym, jakimi wartościami w naszym życiu rzeczywiście się kierować. Jesteśmy ludźmi. Mamy w obowiązku pomagać drugiemu człowiekowi. Św. Paweł pisze, co innym czynicie, na bożą chwałę czyńcie.

Duchowny wyjaśnił, że to, co się obecnie dzieje, to eskalacja nienawiści. Zaapelował o szukanie wspólnego dobra i pokoju.

Apeluję o dialog. Powinniśmy szukać pokoju. Do czego dążymy? Czy do pomocy, czy żeby coś zniszczyć? Pomagajmy sobie wzajemnie – dodał ksiądz.

Karol Misiewicz wydał także oświadczenie, które prezentujemy poniżej.

 

Wczoraj wrzucałam informację o chrześcijańskiej miłości w Reszlu w wykonaniu księdza Karola Misiewicza, który poleca...

Opublikowany przez Szerszeniewicz Agata Piątek, 30 października 2020
Galeria

Komentarze (46)

Dodaj swój komentarz

 • Bulinka 2020-10-31 12:16:34 95.160.*.*
  Wczoraj otrzymałam wynik badania na Covid. Niestety pozytywny, ale i tak nie przeszkodzi mi to we wzięciu udziału w dalszych protestach ! Moje ciało- moja sprawa ! Aborcja powinna być dozwolona do samego porodu ! Moja siostra pięc miesięcy temu urodziła i żałuje, bo gowniak nie daje spać w nocy ! Ciągle się ślini i marudzi ! Ona już jest na wykończeniu. Szwagier jej za wiele nie pomaga ,bo jeździ na tirach po Niemczech i Holandii, i jest w domu raz na dwa tygodnie na weekend. Najlepsze jest to że ten frajer myśli że to jego dziecko a siostra sobie dzieciaka zrobiła z dawnym kolegą z zawodówki. Chciała usunąć ale ten chory kraj na to nie pozwala. Zaścianek Europy !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 21
 • Jolka 2020-10-31 10:44:28 62.195.*.*
  A w Olsztynie lokalny mafiozo Tyka, syn komendanta wojewódzkiego policji, pobił pod katedrą kiboli i nikt mu nic nie zrobi, bo Olsztyn jest nasz.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • GRANAT 2020-10-31 10:24:50 5.184.*.*
  Te Agaty, Karole, Bartosze, Małgole mogą tylko uczyć się od pp.Lempart, Suchanow. Jesteście cienkie bolki , które dbają o własną skórę. Dobrze , że są w Olsztynie młodzi , którzy wyszli na ulicę z potrzeby serca a nie że im partia kazała.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 4
 • Ksiądz też może rodzić! 2020-10-31 08:46:34 188.146.*.*
  To księża teraz już u nas mogą rodzić dzieci!? No to faktycznie te LGBT sobie nieźle poczyna. Popieram zatem apel tych księży, wiedzą w końcu co mówią.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • Grzegorz Kozłowski 2020-10-31 01:31:23 94.254.*.*
  Karolu opamiętaj się bóg iciebie rozliczy za twoje durne wpisy na FB.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • Z miasta 2020-10-31 00:00:10 109.153.*.*
  Na czele tego tzw. "Strajku kobiet" stoi szefowa wrocławskich sodomitow z partii Wiosna,skupiająca wszystkich seksualnych dewiantow na Dolnym Śląsku. Więc o jakim strajku kobiet my tu mówimy?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 19
 • Warmiński 2020-10-30 23:37:28 37.30.*.*
  Spytajcie innych wyznań o stanowisko w sprawie aborcji i zróbcie artykuł Polska nie jest krajem jedno-wyznaniowym!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • avtobus 2020-10-30 22:38:26 79.191.*.*
  Jestem z Elbląga, mieszkam w Olsztynie. Jak widzę młodych działaczy lewicy z Olsztyna jak Pani Agata czy Pan Grucela to żałuję, że u nas Razem nie istnieje...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • [poiuhg 2020-10-30 22:33:23 77.111.*.*
  ten "ten" miesiewicz od maciere... ???
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2
 • jjhijkj 2020-10-30 22:31:42 77.111.*.*
  diskoteki pozamykali, to gdzie dziewczyny maja sie lansować? policjanci gdzie mają żon szukać? :-D )))
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5