Data dodania: 2022-02-08 13:25

Cezary Kapłon

Stomil wysoko przegrał z II-ligowcem

Stomil Olsztyn przegrał z II-ligową Radunią Stężyca aż 5:2

„Duma Warmii” do 73. minuty sparingowego meczu przegrywała nawet 0:4. Olsztynian stać było dzisiaj tylko na dwa trafienia – Huberta Sobola i Huberta Szramki.

Na stadionie lekkoatletycznym we Władysławowie Stomil Olsztyn zmierzył się z Radunią Stężyca. II-ligowiec postawił twarde warunki i spokojnie ograł „Dumę Warmii”.

W pierwszej połowie uświadczyliśmy tylko dwóch bramek – wszystkie zdobyli piłkarze drużyny z Kaszub. W 10. minucie karnego wykorzystał Wojciech Łuczak. Cztery minuty później piłkę po raz kolejny z siatki musiał wyciągnąć Konrad Syldatk.

W przerwie trener Adrian Stawski zdecydował się przetestować kolejnych piłkarzy, dlatego też Stomil zagrał w zupełnie innym składzie.

Druga połowa wzbudziła zdecydowanie większe emocje. Gole strzelali zawodnicy obu drużyn, chociaż więcej stężyczanie. I to oni ponownie powiększyli przewagę. W 54. minucie trafił Dawid Retlewski, a cztery minuty później Dominika Budzyńskiego pokonał Michał Miller.

Stomil Olsztyn był na łopatkach. I nie zmienią tego nawet dwie bramki zdobyte w ciągu trzech minut – w 73. Hubert Sobol dał olsztynianom nadzieje. Po chwili gola zdobył Hubert Szramka.

Tego dnia na tyle było stać olsztynian. Pod koniec meczu, w doliczonym czasie gry, rzut karny zamienił na gola Damian Szuprytowski. Radunia Stężyca pokonała Stomil Olsztyn 5:2.

Przypomnijmy, że olsztynianie we Władysławowie przygotowują się do rundy wiosennej. Obecnie znajdują się na 16., spadkowym, miejscu w tabeli I ligi. Przed nimi jeszcze jeden sparing – tym razem z I-ligową Arką Gdynia.

Radunia Stężyca – Stomil Olsztyn 5:2 (2:0)

5:2 - Damian Szuprytowski 90' (k)

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki (60' Kacper Czajkowski) - Przemysław Szur, Rafał Kosznik (60' Fabian Kropidłowski), Jakub Witek (46' Paweł Flis) - Maciej Orłowski (46' Kuba Lizakowski), Jakub Letniowski (60' Filip Pawłowski), Sebastian Deja, Radosław Stępień (46' Damian Szuprytowski), Wojciech Łuczak (46' Michał Miller), zawodnik testowany (51' Adrian Rajski), Dawid Retlewski

Stomil Olsztyn: (I połowa) Konrad Syldatk - Sebastian Kamiński, Jakub Tecław, Jonathan Simba Bwanga, Jonatan Straus, Bartosz Florek, Tomasz Tymosiak, Jakub Kisiel, Krzysztof Toporkiewicz, Łukasz Moneta, Patryk Mikita (II połowa) Dominik Budzyński - Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Maciej Dampc, Beniamin Czajka, Hubert Szramka, Wojciech Reiman, Shun Shibata, Merveille Fundambu, Dominik Urban, Hubert Sobol

Żółta kartka: Letniowski (Radunia)