Spór o Kopernika

W połowie listopada ma zostać zamknięty wjazd z ulicy Partyzantów na rondo Bema .Objazd miał być prowadzony przez Kościuszki, policja negocjuje z drogowcami otwarcie ulicy Kopernika.

Policjanci zgodnie twierdzą, że ulica Kościuszki nie podoła obciążeniom jakie wiążą się z zamknięciem wjazdu na rondo od strony Partyzantów. Dlatego też, prowadzone są rozmowy między zwolennikami otwarcia ulicy Kopernika, a przeciwnikami tego pomysłu. Sceptycznie do policyjnych planów podchodzą drogowcy. Dlaczego? Otwarcie ulicy, wymagałoby zmiany organizacji ruchu na rondzie, które jest jednym z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań o ruchu okrężnym w całym mieście. Wielu olsztynian od dawna mówi o otwarciu Kopernika na stałe. Temu jednak sprzeciwiają się władze Starostwa Powiatowego, którego parking znajduje się tuż obok zamkniętej 10 lat temu ulicy. Wlot Kopernika w rondo wyłączono, bo jak twierdzą drogowcy, zdarzało się zbyt wiele wypadków i kolizji. Poza tym ludzie przyjeżdżający do urzędu nie mieli gdzie parkować i jak bezpiecznie wyjechać.


Sprawa tymczasowego otwarcia ulicy Kopernika omawiana będzie jeszcze we wtorek na radzie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, istnieje szansa na otwarcie drogi na stałe, mimo braku zgody Starostwa.

Źródło: Własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • kosciuszkowiec 2009-11-06 14:56:00
    juz teraz na kosciuszki sie przez wiekszosc dnia nie da przejechac, wiec nie wiem co by bylo gdyby caly ruch z partyzantow puscili na kosciuszki. moznaby bylo zapomniec o jakiejkolwiek jezdzie. jedyne sensowne rozwiazanie to otwarcie kopernika.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść