Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-11-20 16:30

Redakcja

SP 2 w Olsztynie. Sala gimnastyczna jak nowa

SP 2 w Olsztynie. Sala gimnastyczna jak nowa
Dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 2 oraz nauczyciele już mogą cieszyć się odnowioną salą gimnastyczną
Fot. Patryk Pulikowski / UM Olsztyn

Dzieci uczące się w szkole podstawowej nr 2 oraz nauczyciele już mogą cieszyć się odnowioną salą gimnastyczną. Nowa odsłona obiektu została zainaugurowana lekkoatletycznym turniejem.

reklama

Dotychczas sala nie była w najlepszej kondycji technicznej. Zniszczony parkiet, popękane ściany - to tylko niektóre z problemów, z jakimi borykali się przedstawiciele SP 2 w tym obiekcie przy ul. Żołnierskiej.

- Inwestujemy w uczniów i w odpowiednią infrastrukturę - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Dla rozwoju dzieci i młodzieży istotne jest stworzenie odpowiednich warunków. Obiekty budowane przed laty często wymagają i to właśnie robimy.

Podczas trwających niemal dwa miesiące prac została odnowiona podłoga z klepki dębowej, zamontowane nowe osłony grzejników, wyremontowane i odmalowane ściany oraz sufit obiektu. Wartość zrealizowanego zadania to nieco ponad 140 tys. złotych.

- To doskonała wiadomość, że nasi uczniowie mogą już korzystać z odnowionej sali gimnastycznej - mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2, Iwona Jasińska. - Wszyscy cieszymy się ze zrealizowanych prac oraz znaczącej poprawy warunków do uprawiania sportu w naszej szkole.

Otwarcie wyremontowanej sali było okazją do organizacji lekkoatletycznych zawodów. Wzięło w nich udział 16 młodych sportowców z klas sportowych roczników 2009/2010 i 2011/2012. Uczniowie rywalizowali w skoku wzwyż. A w przerwie między zawodami dziewcząt i chłopców odbył się pokaz umiejętności uczniów klas IV-V o profilu piłki ręcznej.

To następne prace, jakie zostały zrealizowane w tej jednej z najstarszych olsztyńskich podstawówek. Około półtora miesiąca temu został oddany do użytku wyremontowany dach budynku przy ul. Kościuszki, który uległ uszkodzeniu podczas wichur w 2021 roku.

Poza wykonaniem nowego poszycia dachu i wymianie dachówek, zrealizowano obróbki blacharskie rynien, nową instalację odgromową. Została także wymieniona stolarka okienna.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl