Słoiki z lekarstwami w baku auta. Nietypowy przemyt na granicy z Rosją

Słoiki z lekarstwami w baku auta. Nietypowy przemyt na granicy z Rosją
Fot. IAS Olsztyn

Dokładnie 16 słoików zmieścił w baku auta marki volkswagen sharan pewien Litwin, który zgłosił się do odprawy granicznej w Gołdapi. W słoikach znajdowały się lekarstwa, które mężczyzna próbował przemycić.

Do kontroli celnej na przejściu granicznym w Gołdapi zgłosił się Litwin kierujący samochodem volkswagen sharan. Funkcjonariusze skierowali pojazd do szczegółowej kontroli. Tam, korzystając ze specjalistycznego sprzętu, stwierdzili, że w baku auta oprócz paliwa znajduje się coś jeszcze. Okazało się, że kierowca ukrył tam 16 słoików, w których upchnięto 367 opakowań medykamentów - w tym tabletek wydawanych w polskich aptekach wyłącznie na receptę.

- Za próbę przemytu podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł., leki zaś zabezpieczono w magazynie depozytowym. Jak wynika z naszych statystyk była to już 8 w tym roku próba przemytu produktów leczniczych udaremniona przez funkcjonariuszy celno-skarbowych z Gołdapi – informuje podinsp. Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Źródło: IAS Olsztyn/własne

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-03-21 12:37:07 37.47.*.*
    Nie wiem czy ten przemyt to taki „nietypowy”. Wydaje mi się, że ta farmaceutyczna szara strefa jest całkiem duża.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • Piotrek 111 2019-03-21 11:18:01 188.147.*.*
    Tylko kara 1500 zł ? Zero konsekwencji prawnych ? Kuszące
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść