Słaby sezon Indykpolu AZS Olsztyn

Słaby sezon Indykpolu AZS Olsztyn
Kadr z pierwszego spotkania pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a Treflem Gdańsk
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Po przegranym drugim starciu play off z Treflem Gdańsk, olsztyńscy siatkarze zakończyli rozgrywki na 10. pozycji w tabeli PlusLigi. Z całą pewnością "akademicy" sezonu nie będą mogli zaliczyć do udanych.

Piątkowe spotkanie nie było nudnym widowiskiem. Losy każdego z trzech setów rozstrzygały się w końcówkach.

W połowie pierwszego seta było 15:15 po atomowych zagraniach Jana Hadravy. Wydawało się, że od tego momentu walka będzie toczyć się oczko za oczko, jednak błędy w przyjęciu drużyny Indykpolu AZS-u Olsztyn szybko zgasiły te nadzieje. Swoje "dołożył" ze środka Piotr Nowakowski i wynik z perspektywy olsztynian wyglądał już niebezpiecznie (17:21). Choć w końcówce doszło jeszcze do zrywu zespołu z Warmii i Mazur, to w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się gospodarze (25:22).

W końcówkach drugiego i trzeciego seta były rozgrywki o to kto ma mocniejsze nerwy.  Gdańszczanie wykorzystali pierwszą piłkę meczową i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Z całą pewnością 10. pozycja w tabeli PlusLigi na koniec sezonu nie satysfakcjonuje działaczy, zawodników, ale przede wszystkim olsztyńskich kibiców, którzy niemal na każdym spotkaniu zapełniali po brzegi halę "Urania". Rozczarowanie może być tym większe, iż w poprzednich rozgrywkach siatkarze Indykpolu AZS zakończyli na pozycji dającej prawo do gry w Pucharze CEV.

Od kilku tygodni wiadomo również, że klub opuści szkoleniowiec "akademików", Michał Mieszko Gogol, który już jakiś czas temu otrzymał ofertę pracy w Bełchatowie, z miejscową Skrą.

Gogol pracował z olsztyńskim klubem niespełna pół roku. Wprawdzie władze Indykpolu AZS podpisały ze szkoleniowcem półtoraroczny kontrakt, widniał w nim zapis, że po zakończeniu sezonu obie strony mają prawo go nie przedłużać.

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:22; 25:23; 25:23)

Trefl Gdańsk: Janusz (5), Muzaj (18), Mijailović (7), Schott (7), Nowakowski (11), Niemiec (4), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Grzyb (4) i Kozłowski

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (21), Kapelus (11), Wika (4), Woicki, Warda (4), Poręba (8), Żurek (libero) oraz Zniszczoł i Kańczok

MVP: Maciej Muzaj (Trefl)

Źródło: własne, PlusLiga

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ppo 2019-04-06 09:07:40 37.47.*.*
    Trener polski. Np Andrzej Przebietowski lub Zygmunt Grocmaniak ew. Ktos z duetu Maksym Pereiro /Tobiasz Kulobergis. Zaden Daszkiewicz Gogol czy jakis Włoch. Mówią że Mika przyjdzie i Zalinski.Czyli ludzie przed emerytura. Nie liczylbym na wiecej niz w tym roku. Gdyby przyszedl np Yanagida i Wrona to moze cos by ugrali.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść