Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-11-13 10:00
Ostatnia aktualizacja 2023-11-15 19:16

Mateusz Sikorski

Skubas oczarował olsztyńską publikę [ZDJĘCIA]

Skubas oczarował olsztyńską publikę [ZDJĘCIA]
Skubas zagrał w olsztyńskim CEiIK w piątek, 10 listopada
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W piątek (10 listopada) na deskach auli widowiskowo-konferencyjnej w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturowych wystąpił Skubas - artysta tworzący w nurcie muzyki alternatywnej. Jego pełne emocji teksty zachwyciły publiczność ze stolicy Warmii i Mazur. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. 

reklama

Skubas (Radosław Skubaja) to artysta, który w swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie.  Wszystko w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge'owych kompozycji. 

 Szerszej publiczności Skubas dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 roku albumowi "Wilczełyko". Do złożonej z trzech krążków dyskografii już niedługo ma dołączyć czwarta płyta, zatytułowana "W Ogień". Wydawnictwo te promują single, w których gościnnie udzielili się m.in. Dawid Tyszkowski czy Krzysztof Zalewski. 

Od czasu debiutu Skubas zagrał wiele tras i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach, takich jak Open!er, Orange Warsaw Festival, Jarocin czy Przystanek Woodstock. Brał także udział w takich projektach, jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v2.0. czy Europejski Stadion Kultury. 

 

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Tiki tiki 2023-11-13 19:50:42 176.221.*.*
    Akurat Haitanskich drzew, to nie zagrał!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl