Dziś jest: 29.03.2024
Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2019-12-19 12:19

Monika Smolik

Skra Bełchatów lepsza od Indykpolu AZS. Olsztynianie przegrali przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

Olsztynianie przegrali z PGE Skrą Bełchatów w trzech setach

Wczoraj Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z PGE Skrą Bełchatów. Mecz odbył się w hali Urania, jednak akademicy nie zdołali wygrać przed swoją publicznością. Ostatecznie musieli uznać wyższość rywala, przegrywając wynikiem 0:3.

Olsztynianie grali bez kontuzjowanego Jana Hadravy. Zamiast czeskiego atakującego w składzie pojawił się Remigiusz Kapica. Do Olsztyna powrócił Michał Gogol, trener rywali, który w 2018 r. przez kilka miesięcy miał okazję trenować akademików.

W środowym meczu faworytem był zespół z Bełchatowa. Początek spotkania należał właśnie do nich. Oba skrzydła rywali dobrze funkcjonowały. Choć Kapica pierwszego seta może zaliczyć do udanych, ostatecznie to podopieczni Michała Gogola byli górą.

Drugi set był wyrównany. Bełchatowianie oddali inicjatywę olsztynianom. Tempo meczu wzrosło, było więcej imponujących akcji i zagrywek. Jednak rywal AZS-u w końcówce znowu był lepszy. Tę część także wygrali zawodnicy Skry.

Od początku trzeciego seta trwała zażarta walka. Przez długi czas zawodnicy walczyli punkt za punkt. Ale gracze z Bełchatowa pod koniec podkręcili tempo i znów byli górą. Trzeci set należał do nich.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)

Indykpol AZS: Woicki, Kapica, Seyed, Poręba, Andringa, Żaliński, Żurek (libero) oraz Pietraszko, Sokołowski, Mika

PGE Skra: Łomacz, Petković, Kłos, Kochanowski, Szalpuk, Ebadipour, Milczarek (libero)

MVP: Łomacz (PGE Skra)