Więzili 17-latkę i wielokrotnie gwałcili. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Więzili 17-latkę i wielokrotnie gwałcili. Zapadł wyrok w głośnej sprawie
Sąd uznał Mirosława C. i Krzysztofa P. winnymi zgwałcenia nieletniej i skazał ich na 12 lat pozbawienia wolności
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

W piątek w Sądzie Okręgowym w Olsztynie sędzia Iwona Litwińska-Palacz wydała wyrok skazujący Krzysztofa P. i Mirosława C. na 12 lat więzienia za bezprawne przetrzymywanie i kilkukrotne zgwałcenie Aleksandry S., do którego doszło w lipcu 2016 roku w Trękusku.

Jeszcze przed wydaniem wyroku, porozmawialiśmy z obrońcami oskarżonych. Ich zdaniem, materiał dowodowy wskazywał na to, że ich klienci byli niewinni.

Klient od samego początku nie przyznaje się do winy. Trudno powiedzieć jaki zapadnie wyrok, tylko uniewinnienie by nas satysfakcjonowało – powiedział mecenas Wojciech Wrzecionkowski, obrońca Krzysztofa P.

Drugi z adwokatów, Krzysztof Królikowski reprezentujący Mirosława C. dodał, że prokuratura złożyła wniosek o 12 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli tak się stanie, będziemy się odwoływać od wyroku – zaznaczył Mecenas.

Po kilku minutach rozpoczęła się rozprawa oskarżonych. Sędzia Iwona Litwińska-Palacz uznała Krzysztofa P. i Mirosława C. winnymi bezprawnego pozbawienia wolności i wielokrotnego zgwałcenia małoletniej Aleksandry S. W trakcie odczytywania wyroku, Krzysztof P. się obruszył:

Nic takiego nie miało miejsca. Nie było żadnego seksu. To jest intryga jej, jej matki i prokuratury – krzyczał na sali rozpraw.

Sędzia nakazała policjantom wyprowadzić go z sali.

Oskarżonych uznaję za winnych. Po uprzednim pozbawieniu wolności pokrzywdzonej Aleksandry S., stosując wobec niej przemoc w postaci bicia rękoma po całym ciele i duszenia oraz grożąc jej pozbawieniem życia i zdrowia, jak również osób jej najbliższych oraz grożąc popełnieniem przestępstwa handlu ludźmi na jej szkodę, wielokrotnie doprowadzili pokrzywdzoną do obcowania płciowego, co najmniej cztery razy, w postaci stosunków waginalnych i oralnych. Nadto grozili jej w opisany wyżej sposób, by wywrzeć na niej wpływ w celu złożenia określonych zeznań, przy czym oskarżeni działali ze szczególnym okrucieństwem i szczególnym udręczeniem zadając pokrzywdzonej dodatkowe cierpienia fizyczne i psychiczne – powiedziała sędzia Iwona Litwińska-Palacz.

Dodała, że w konsekwencji tych zdarzeń kobieta, która wówczas miała 17 lat, doznała stresu pourazowego i wpadła w depresję.

Sędzia przychyliła się do wniosku prokuratury i orzekła wobec oskarżonych karę łączną 12 lat pozbawienia wolności w zakładach karnych dla osób z zaburzeniami osobowości, oraz zadośćuczynienie pieniężne w wysokości po 100 tys. zł dla pokrzywdzonej. Dodatkowo mają zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów i kontaktowania się z nią przez 15 lat.

Uzasadnienie wyroku jest niejawne. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że koszmar Aleksandry S. miał miejsce w lipcu 2016 roku, kiedy to poznała dwóch mężczyzn – Krzysztofa P. i Mirosława C. Wsiadła z nimi do samochodu, którym pojechali do Trękuska. Tam była więziona, bita i gwałcona. Zwyrodnialcy dawali jej też alkohol i narkotyki. Obaj są recydywistami.

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

 • Daria F 2019-06-17 01:21:18 88.156.*.*
  Oburzające są tutaj niektóre komentarze. Czyżby panowie którzy je piszą sami byli gwałcicielami albo kolegami tych zwyrodnialców? Kultura gwałtu niestety ma się w Polsce bardzo dobrze. Szkoda, że panowie z komentarzy wola zostać anonimowi i nie podpiszą się imieniem i nazwiskiem, niech ich partnerki, żony, matki, córki, koleżanki czy współpracownice wiedzę z kim mają do czynienia. Z obrzydliwymi typami nienawidzącymi kobiet i mającymi kompleksy i pewno małe siusiaki.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Jacek Sobotko 2019-06-16 15:55:39 5.173.*.*
  I jak gwałciciele zostaną rozstrzelani czy nie?....
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • :) 2019-06-14 14:16:41 95.160.*.*
  "Bandyci faszerowali ją narkotykami i poili alkoholem, a potem z głośników wydobywał się głos, który miał wpływać na jej podświadomość." O czizas, ale historyjka
  Odpowiedz Oceń: 3 4 Zgłoś treść
 • Komentarz 2019-06-14 12:58:28 176.221.*.*
  po komentarzach można powiedzieć, że: 1) gimnazjaliści już po zajęciach, śmieszkują między sobą lub 2) ludzie całkowicie wyzbyli się jakiegokolwiek współczucia, najwyraźniej mózgi już mocno sprane. Oby wam/ waszym rodzinom nie przydarzyła się żadna życiowa tragedia.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • Tomisław Łapoloniusz Curuś Bachleda Farel 2019-06-14 12:51:27 145.239.*.*
  Pierwsze rozy w dupę posły HEJ!
  Odpowiedz Oceń: 1 7 Zgłoś treść
 • prawdziwy gwałciciel 2019-06-14 12:47:21 145.239.*.*
  Zawsze odwoże ofiary gwałtu do domu.
  Odpowiedz Oceń: 3 11 Zgłoś treść
 • yghm 2019-06-14 11:55:07 95.160.*.*
  2x100tys zł i jest mieszkanie.
  Odpowiedz Oceń: 6 6 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna