Pijani żołnierze pobili policjantów i strażnika miejskiego. Głośna sprawa wraca na wokandę

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęły apelacje od wyroku w sprawie trzech żołnierzy z Giżycka, oskarżonych m.in. o znieważenie i stosowanie przemocy wobec policjantów i strażnika miejskiego.

Arkadiusz K., Piotr B. oraz Robert J. Zostali oskarżeni o to, że 15 września 2016 r. w jednym z hoteli w Giżycku znieważyli trzech policjantów i jednego strażnika miejskiego. Żołnierze byli agresywni, grozili i pobili policjantów. W ten sposób chcieli zmusić funkcjonariuszy do zakończenia interwencji. Pierwszy z mężczyzn usłyszał dodatkowo dwa zarzuty: naruszenie nietykalności cielesnej pracownika hotelu i pomówienie pracownicy tej placówki.

Proces w tej sprawie zakończył się pod koniec marca 2017 r. i toczył się z wyłączeniem jawności rozprawy.

- Sąd Rejonowy w Giżycku wyrokiem z dnia 4 marca 2019 r. uznał oskarżonych za winnych znieważenia trojga funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz jednego strażnika Straży Miejskiej w Giżycku, a także stosowania gróźb i przemocy wobec funkcjonariuszy w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Arkadiusz K. otrzymał łączną karę grzywny w wysokości 9,6 tys. zł. Sąd, w ramach zadośćuczynienia, zobowiązał go do zapłacenia kwoty po 6 tys. zł dwóm policjantkom, 4 tys. zł policjantowi i 2 tys. zł strażnikowi miejskiemu. Piotr B. otrzymał karę grzywny w wysokości 10 tys. zł oraz wypłacenie 4 tys. zł policjantkom, 6 tys. zł policjantowi i 2 tys. zł strażnikowi. Z kolei Robert J. musiałby zapłacić 7,2 tys. zł grzywny oraz wypłacić 4 tys. zł policjantom i 2 tys. zł strażnikowi.

Jednak obrońcy żołnierzy wnieśli do Sądu Okręgowego w Olsztynie apelacje od wyroku. Termin rozprawy odwoławczej wyznaczono na 12 września.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Yy 2019-07-06 00:41:57 91.193.*.*
    Powinni iść siedzieć. Wstyd że WP ma takich oficerów. Degradacja na szeregowych.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • neptyk 2019-07-03 16:21:43 83.9.*.*
    troche dziwny wyrok za pobicie, nic do kartoteki, tylko grzywny !! sad sadzi , jest niezawisly !!
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść