Dziś jest: 24.04.2024
Imieniny: Feliksa, Grzegorza
Data dodania: 2021-12-04 18:05

Siatkówka. Siedem zwycięstw i dość. Olsztynianie przegrali z mistrzem Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Indykpol AZS Olsztyn. Na zdjęciu radość gości po jednym ze zdobytych punktów

W hicie 10. kolejki PlusLigi, przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli mistrzowi Polski.

Względem ostatniego spotkania, trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany. Zamiast Taylora Averilla, na boisku od pierwszej piłki kibice zobaczyli Szymona Jakubiszaka. Skład uzupełnili: Jan Firlej, Mateusz Poręba, TJ Defalco, Robbert Andringa, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

W dwóch partiach, wyrównana rywalizacja na parkiecie trwała do połowy seta (10:10 w pierwszym i 12:12 w drugim secie). Od tego momentu ton rywalizacji na parkiecie nadawali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Prym w ataku wiódł były zawodnik Indykpolu AZS - Jan Hadrava (MVP spotkania, 22 punkty w całym meczu). Choć akademicy próbowali odrabiać straty (najlepiej punktującym był Mateusz Poręba – 12 „oczek), to dwie partie pewnie zostały zapisane na konto Mistrza Polski (25:21 i 25:18). W trzecim secie od początku przeważali Mistrzowie Polski (9:5, 14:6) i zasłużenie zwyciężyli 25:18, a w całym spotkaniu 3:0.

To był ostatni mecz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w 2021 roku w Iławie. Akademicy z Kortowa w styczniu 2022 roku, aż trzykrotnie zawitają do hali przy Małym Jezioraku (spotkania z PGE Skrą Bełchatów, Ślepskiem Malow Suwałki i GKS Katowice).

W kolejnym meczu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur na wyjeździe zmierzy się z obecnym liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle. Początek piątkowego (10.12) spotkania o godzinie 20:30.

- Chciałbym przeprosić naszych fanów, którzy w komplecie wypełnili halę w Iławie. Nie graliśmy zbyt dobrze i za to przepraszamy. Gratulacje dla Jastrzębskiego Węgla za zwycięstwo, zagrali bardzo dobre spotkanie - wiedzieli, czego chcieli - powiedział tuż po meczu Marco Bonitta, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)

Indykpol AZS: Butryn, Jakubiszak, Andringa, Firlej, Poręba, Defalco - Gruszczyński (libero) oraz Król, Siwczyk, Król, Ciunajtis

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Wiśniewski, Fornal, Toniutti, Gladyr, Clevenot - Popiwczak (libero) oraz Szymura, Tervaportti

MVP: Jan Hadrava (Jastrzębski Węgiel)