Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-09-25 10:11

Redakcja

Siatkówka. Indykpol AZS Olsztyn po pierwszych sparingach [WIDEO]

Siatkówka. Indykpol AZS Olsztyn po pierwszych sparingach [WIDEO]
Kadr z jednego z weekendowych sparingów
Fot. Mateusz Lewandowski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę rozegrali pierwsze spotkania sparingowe, oba ze Ślepsk Malow Suwałki. Bilans akademików z Kortowa to jedno zwycięstwo i remis.

reklama

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Węgorzewa udali się bez czterech zagranicznych siatkarzy, którzy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W autokarze zabrakło także Dawida Siwczyka, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. Skład uzupełnili młodzi zawodnicy: Szymon Patecki, Kacper Sienkiewicz i Kamil Dobosz.

Piątkowe spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji. Obie drużyny często wymieniały się na prowadzeniu. Olsztynianie dobrze spisywali się w polu serwisowym, a to za sprawą Nicolasa Szerszenia oraz Kamila Szymendery (10 asów w całym meczu). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była także skuteczniejsza w ataku. Te elementy pozwoliły akademikom z Kortowa zwyciężyć 3:2 (17:25, 25:20, 24:26, 25:18 i 15:13).

- Nie weszliśmy dobrze w ten mecz, zarówno taktycznie, jak i technicznie. Można powiedzieć, że byliśmy trochę „zastygnięci” po podróży, nawet, jeśli nie była ona zbyt długa. W trakcie meczu zespół z Suwałk dokonał kilku zmian, które pozwoliły nam wykorzystać ich słabości. Nakręcaliśmy się udanymi zagraniami i wygraliśmy całe spotkanie - powiedział po tym spotkaniu Nicolas Szerszeń.

Sobotni sparing miał nieco inne założenia niż poprzedni. Trenerzy obu ekip zdecydowali się na tzw. „dorzutki” czyli trening taktyczny, polegający na potwierdzeniu zdobytego punktu przy po własnym serwisie, przy dorzucaniu piłek przez trenerów obu zespołów, aby rozegrać kolejną akcję. Akademicy spotkanie rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Sapiński, Majchrzak, Szerszeń, Janikowski, Patecki i Ciunajtis (libero).

Druga konfrontacja w Węgorzewie miała charakter czysto taktyczny – wynik tego dnia był sprawą drugorzędną. Liczyło się zgranie, sprawdzenie ustawień oraz gra w różnych wariantach. W secie z tzw. „dorzutkami”, lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 19:12. Obie ekipy rozegrały dodatkowo „normalnego” seta, w którym górą byli rywale – 25:20.

- Nasza gra wygląda trochę lepiej niż na początku przygotowań. Ja i zawodnicy mamy świadomość, że czeka nas daleka droga i dużo pracy, aby wyniki i gra wyglądała jeszcze lepiej. Jestem zadowolony z postawy zespołu na zagrywce i przyjęciu. W bloku i obronie mamy sporo do poprawy - powiedział po sobotnim sparingu Marcin Mierzejewski.

W kolejnych sparingach, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Treflem Gdańsk - miejscem rywalizacji będzie Olsztynek. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 29.09 o godz. 17:00. Drugie dzień później – sobota, 30.09 o godz. 12:00. Bilety na oba mecze w cenie 10 złotych będą dostępne online na indykpolazs.pl/bilety (od wtorku, 26.09).

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • pytam 2023-09-28 21:31:39 88.156.*.*
    Kiedy w Uranii?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl