Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Sesja Rady Miasta

Radni Olsztyna nie zgodzili się z decyzją wojewody o wygaśnięciu mandatu radnego Platformy Obywatelskiej Jana Tandyraka i zaskarżyli postanowienie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

reklama
Zdaniem wojewody radny Tandyrak złamał ustawę o samorządzie gminnym i jako przedsiębiorca prowadził biznes na mieniu komunalnym. Uchwałę o skierowaniu sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, olsztyńscy radni przegłosowali na dzisiejszej sesji. "Za" było 13 radnych, 10 głosowało przeciw, jedna wstrzymała się od głosu. Teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny rozstrzygnie, czy decyzja wojewody była słuszna. Do czasu wyroku sądu Jan Tandyrak może pełnić funkcję radnego. Radny PO obiecał jednak, że w czasie oczekiwania na wyrok dietę radnego będzie przekazywał na rzecz fundacji "Mam marzenie". Przed głosowaniem kluby PiS i Ponad Podziałami chciały, aby ten punkt obrad został zdjęty z porządku, ale głosami radnych Platformy Obywatelskiej i radnych niezależnych wniosek został oddalony.
Tagi: rady miasta

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły