Sesja plenerowa w dniu ślubu czy później – kiedy warto ją zorganizować?

Sesja plenerowa w dniu ślubu czy później – kiedy warto ją zorganizować?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Fotografia ślubna obejmować może szereg atrakcyjnych usług. Jedną z najważniejszych z nich jest sesja plenerowa, którą realizuje się w atrakcyjnym otoczeniu, najczęściej na świeżym powietrzu. Sesja plenerowa może zostać wykonana dokładnie w tym samym dniu, co ślub i wesele lub w innym, dogodnym zarówno dla pary, jak i fotografa terminie. Każde z tych rozwiązań posiada pewne zalety i wady, jednak każda para musi podjąć decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego czasu na realizację sesji ślubnej w plenerze.

Sesja plenerowa w dniu ślubu i wesela

Fotografia ślubna obejmuje zdjęcia z przygotowań do ślubu i wesela, tzw. reportaż ślubny oraz sesję plenerową. Organizacja tej ostatniej w tym samym dniu, kiedy para powie sobie sakramentalne "tak" wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze, fotograf ma szansę na uchwycenie na pamiątkowych zdjęciach wszystkich towarzyszących temu podniosłemu wydarzeniu emocji. W efekcie zyskamy nie tylko estetyczne i atrakcyjne wizualnie fotografie, ale także naładowaną pozytywną energią i uczuciami pamiątkę.

Drugim argumentem za organizacją sesji plenerowej w tym samym dniu, co ślub i wesele są niższe jej koszty - fotografia ślubna realizowana w jednym czasie kosztuje zazwyczaj mniej niż rozkładanie poszczególnych, wchodzących w jej skład usług na kilka dni. Ma to największe znaczenie dla tych par, które wybrały fotografa spoza ich miejsca zamieszkania, gdyż w ten sposób uda im się uniknąć opłacenia kosztów dojazdu profesjonalisty po raz drugi.

Wybór takiego rozwiązania wiąże się jednak z koniecznością bardzo precyzyjnego planowania wydarzeń. Para musi wygospodarować czas, aby pojechać z fotografem na sesję, a często także zdecydować się na plener blisko sali weselnej, co nieco ogranicza wybór miejsc. Należy liczyć się także z koniecznością zorganizowania dla gości atrakcyjnych rozrywek, aby nie nudzili się w czasie, kiedy młoda para będzie pozowała do zdjęć.

Sesja plenerowa w innym terminie

Alternatywnym rozwiązaniem dla sesji plenerowej realizowanej w dniu ślubu i wesela jest jej organizacja w innym terminie, najczęściej przypadającym kilka dni po wydarzeniu. Wybór takiego rozwiązania jest bardzo korzystny, gdyż nie ma potrzeby starannego organizowania czasu w dniu ślubu i wesela, co pozwala młodym w pełni skupić się na sesji. Możliwy jest także wybór dowolnego miejsca, w tym także tego znajdującego się poza miejscem zamieszkania nowożeńców.

Sesja plenerowa organizowana w późniejszym terminie pozwala parze lepiej się do niej przygotować, zarówno psychicznie, jak i materialnie - możliwe jest zabranie na nią różnych akcesoriów i dodatków oraz uniknięcie stresu związanego z troską o przebieg zabawy weselnej i zadowolenie gości. Planowanie sesji plenerowej w późniejszym terminie wiąże się jednak z dodatkowymi wydatkami - oprócz konieczności opłacenia dojazdu fotografa na miejsce sesji, należy liczyć się także z koniecznością wykonania po raz drugi m. in. makijażu ślubnego i fryzury oraz wypożyczeniem samochodu i innych dodatków, które chcielibyśmy mieć uwiecznione na ślubnych fotografiach.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym WeselezKlasa.pl.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz