Biskupiec. Chciał zabić partnerkę oraz ich 2-letnią córeczkę

Biskupiec. Chciał zabić partnerkę oraz ich 2-letnią córeczkę
29-letni Mariusz P. ze swoją partnerką. Po prawej ich dziecko
Fot. Facebook

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. podejrzanemu o próbę zabójstwa partnerki i jej małoletniej córki. Jednocześnie prokurator wniósł o umieszczenie tego mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w jednym z mieszkań w Biskupcu. Mariusz P. miał wówczas dopuścić się próby zabójstwa dwóch mieszkających z nim osób – swojej partnerki oraz jej niespełna dwuletniej córki. Według ustaleń prokuratora Mariusz P. zadał swojej partnerce trzy ciosy nożem w klatkę piersiową oraz dwa ciosy w prawą rękę, a kiedy kobiecie udało się uciec z mieszkania, zaatakował nożem także śpiące w łóżku dziecko, zadając mu łącznie 8 ciosów w klatkę piersiową, plecy i brzuch oraz 1 cios w rękę. Matka i córka przeżyły ten atak dzięki udzielonej pomocy medycznej.

* * *

Czytaj więcej: Biskupiec. Ranił nożem partnerkę i 1,5-roczną córkę. Co o nim wiemy? [ZDJĘCIA]

* * *

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu w dniu 14 grudnia 2020 r. przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku śledztwa opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy stwierdzili, że Mariusz P. miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a ponadto, istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że pozostając na wolności może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

Mariusz P. jest obecnie tymczasowo aresztowany.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozpoznania tej sprawy na dzień 11 lutego 2021 r. na godz. 9.15.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

  • argo 2021-01-05 17:35:27 95.160.*.*
    jak tak można? Przecież można stracić 500+!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 10
  • Fuzja 2021-01-05 17:09:22 37.47.*.*
    Tak wygląda przyzwolenie rządu na bestialstwo mężczyzn wobec Kobiet i Dzieci !!! Zdychajcje w samotności i odrzuceniu pod każdym względem ¡!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 5