Dyrektor szpitala w Biskupcu o pracy lekarzy podczas pandemii: ''niezwykle stresująca i męcząca fizycznie''

Dyrektor szpitala w Biskupcu o pracy lekarzy podczas pandemii: ''niezwykle stresująca i męcząca fizycznie''
Lekarze z Biskupca przyznają, że praca podczas pandemii jest męcząca
Fot. Szpital w Biskupcu, Powiat olsztyński

Lekarze ze szpitala w Biskupcu opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia w kombinezonach i maseczkach. Dyrektor placówki, Marta Maciejewska przyznała, że praca jest stresująca i męcząca.

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Biskupcu pokazali w mediach społecznościowych, jak od kilku miesięcy wygląda ich codzienna praca. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie operacje prowadzone są w tzw. zwiększonym reżimie sanitarnym. Zabiegi na pacjentach zakażonych wymagają zachowania szczególnych środków ostrożności i pełnego zabezpieczenia personelu. Oznacza to m.in. konieczność stosowania strojów ochronnych widocznych na zdjęciach. W skład tego ochronnego okrycia wchodzą obowiązkowo rękawiczki, kombinezon i maska.

– Założenie i zdjęcie takiego stroju jest skomplikowane i czasochłonne, a jego noszenie bardzo mało komfortowe. Możecie sobie Państwo wyobrazić przeprowadzenie np. skomplikowanej operacji chirurgicznej – wymagającej bardzo precyzyjnych działań, niezwykle dokładnych ruchów ręki lekarza, trwającej godzinę lub dłużej – w takim właśnie stroju. Skupienie całego personelu współpracującego ze sobą jest w takiej sytuacji ogromne, a praca niezwykle stresująca i męcząca fizycznie – mówi Marta Maciejewska, dyrektor biskupieckiego szpitala.

Lekarze, pracujący na oddziałach covidowych są odseparowani od rodziny.

Galeria

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Robertodela. Fus 2020-11-27 12:01:25 77.242.*.*
  Ciśnie się kilka słów na usta. Lekarze to i tamto. Przedstawię swój pogląd. W każdym szpitalu czy to w Biskupcu czy w Olsztynie pacjent jest olewany. Nie ma planowych operacji. Odwołują. Nie obchodzimy lekarzy czy nas boli. Prywatnie lekarz cie przyjmnie na NFZ nie. A jak już mus to termin na 2022 To jakaś paranoja. Rząd dał im podwyżki za co? Zamiast ratować życie wszystkich ludzi to ratują covidowców tylko. Jakim trzeba być lekarzem by odmówić pacjentce w ciąży pomocy. Bo ma gorączkę? Przysięga Hipokratesa się kłania. Pensje powinny być wstrzymane dopóki lekarze nie zaczną przyjmować normalnie. I mowa tu o wszystkich placówkach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • anita11 2020-11-26 17:59:23 81.190.*.*
  Dlaczego w tytule artykułu że lekarze mają stresującą pracę a reszta to nie ,pielęgniarki ,salowe ,sanitariusze ,radiolodzy ,żeby nie było reszty personelu to lekarze sami nic by nie zrobili
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Terka 2020-11-26 16:06:23 94.254.*.*
  Witam!Panie salowe również mają takie kombinezony?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Dominik 2020-11-26 14:11:00 5.173.*.*
  Szacunek dla Wszystkich pracowników w szpitalu i dużo zdrowia życzę
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0