Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniaka-Staraka

Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniaka-Staraka
Piotr Woźniak-Starak z żoną Agnieszką
Fot. Instagram/aga_wozniak_starak

Policjanci z Giżycka przekazali do sądu wniosek o ukaranie Mirosława S. w związku z pochówkiem urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka. Grób znanego producenta filmowego znajduje się poza obrębem cmentarza.

Wniosek do Sądu Rejonowego w Giżycku skierowali policjanci z giżyckiej komendy. Chodzi o pochowanie urny z prochami tragicznie zmarłego producenta filmowego poza terenem cmentarza. O to wykroczenie obwiniony jest Mirosław S.

- Według ustaleń policji jego przewinienie ma polegać na tym, że w dniu 30 sierpnia 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko dokonał pochówku urny z prochami Piotra W.S. w grobie murowanym na działce, która nie stanowi cmentarza – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Termin rozprawy wyznaczono na 20 kwietnia, na godz. 10.

Przypomnijmy, do wypadku motorówki, na której przebywał Piotr Woźniak-Starak z 27-letnią kobietą z Łodzi, doszło 18 sierpnia ubiegłego roku, na jeziorze Kisajno. Kobieta zdołała samodzielnie dopłynąć do brzegu. Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo. Pogrzeb filmowca odbył się w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz