Advertisement

Ruszyła kampania społeczna ''Kontroluj zuŻycie''

Ruszyła kampania społeczna ''Kontroluj zuŻycie''
Kampania społeczna "Kontroluj zuŻycie"
Fot. Materiał nadesłany

- "Kontroluj zuŻycie" to oddolna kampania społeczna, która zrzesza wszystkich tych, którzy chcą udzielić się społecznie w działaniach mających na celu propagowanie praktycznych umiejętności i wiedzy na temat racjonalizmu wodnego - mówi nam inicjatorka akcji, Monika Stępień.

Kampania jest nastawiona na wiedzę praktyczną i podnoszenie poziomu wiedzy na temat konsekwencji naszych działań.

- Podczas trwania akcji (od 15 maja do 15 czerwca) będzie można poznać ekologiczne strony biznesu, praktyczne domowe rozwiązania, merytoryczne informacje o zieleni miejskiej, modzie, kuchni i wiele więcej - deklaruje Monika Stępień.

I dodaje: - Poprzez małe, średnie i wielkie kroki każdy z nas dążyć może do racjonalnego korzystania z zasobów wodnych.

Jak deklaruje Stępień, poprzez integrację środowisk naukowych i twórczych, podjęte zostaną działania związane z rozpowszechnianiem praktycznej wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą wcielić w życie pozytywne nawyki, ale przede wszystkim – nauczą się minimalizować konsekwencje oraz świadomie im zapobiegać.

- W kampanii nie chodzi o prześciganie się w oskarżaniu, kto jest winny, a wspólny ruch wszystkich tych, którym zależy na podnoszeniu poziomu świadomości i zmniejszeniu szkód - mówi nam Stępień.

Współpracę w ramach kampanii na Warmii i Mazurach deklarowali m.in.: Bank Żywności w Olsztynie, Areszt Sztuki (stowarzyszenie działające na rzecz wspierania i promocji regionalnych przedsięwzięć twórczych na Warmii i Mazurach), jak również osoby prywatne Iwona Bolińska-Walendzik (plastyczka, graficzka, ilustratorka, autorka batików i witraży, organizator imprez kulturalnych w Olsztynie), Katarzyna Guzewicz (weganka, propagatorka żyuwia w stylu zero waste / less waste, aktywistka społeczna), Jolanta Maciejewska (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim), Hanna Łozowska (dziennikarka, autorka reportaży i wywiadów, organizatorka wydarzeń kulturalnych, doktorantka, badaczka literatury niefikcjonalnej) czy też Maria Rumińska (wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i aranżerka).

Masz umiejętności, które mogą się przydać? Piszesz bloga, jesteś grafikiem, tworzysz artykuły naukowe? Daj znać organizatorom poprzez portal społecznościowy facebook.com/kontrolujzuzycie lub użyj na Instagramie tag #kontrolujzuzycie.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz