Ruszyła 19. odsłona akcji ''Szlachetna Paczka'' [ZDJĘCIA]

Ruszyła 19. odsłona akcji ''Szlachetna Paczka'' [ZDJĘCIA]
Przemarsz ulicami Starego Miasta inaugurujący kolejną edycję Szlachetnej Paczki
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotę Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości zorganizowały na olsztyńskiej starówce marsz inaugurujący tegoroczną edycję tego ogólnopolskiego wydarzenia.

To znak, że uruchomiona została baza rodzin, które liczą na pomoc darczyńców. Można w niej poznać historie, przeczytać o najpilniejszych potrzebach oraz marzeniach danej rodziny, a następnie wybrać tę, której pomoże, przygotowując paczkę.

Prezenty trafią do rodzin w "weekend cudów", podczas finału 19. edycji Szlachetnej Paczki - 7 i 8 grudnia.

Jak poinformował olsztyński sztab Szlachetnej Paczki, w ciągu godziny od otwarcia bazy, zgłosiło się już 30 darczyńców. Potrzeby są jednak o wiele większe.

- To będzie już moja dziewiąta edycja - powiedział nam na chwilę przed sobotnim przemarszem jeden z wolontariuszy, Piotr Marzęcki. - Lubię pomagać ludziom, więc jest to akcja stworzona również dla mnie. Pomaganie daje mi radość, uśmiech drugiego człowieka, który tą pomoc otrzymuje. Również ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem. To mnie motywuje do działania i daje dużo radości.

Internetowa baza rodzin znajduje się na stronie szlachetnapaczka.pl. Na Warmii i Mazurach jest około 260 wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

W 2018 roku w województwie warmińsko-mazurskim wolontariusze Szlachetnej Paczki pomogli 670 potrzebującym rodzinom działając w 22 rejonach.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-11-17 19:15:09 83.6.*.*
    Szkoda, że pewien ksiądz zrobił tam zamieszanie. Idea świetna.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
  • Realista 2019-11-17 13:05:58 188.147.*.*
    Nie bądź frajer nie pomagaj tobie też nie pomogą !
    Odpowiedz Oceń: 1 7 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna