Ruszył proces złodzieja-zabójcy. Zadał 58-latce kilkanaście ciosów

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie toczy się proces 31-letniego Roberta J., oskarżonego o zabójstwo na tle rabunkowym 58-letniej kobiety. Mężczyzna zadał kobiecie dwanaście ciosów ostrym narzędziem w okolicę szyi, klatki piersiowej i brzucha, co skutkowało wewnętrznym krwotokiem i śmiercią kobiety.

Do śmierci kobiety doszło 12 grudnia ubiegłego roku w wynajmowanym przez nią mieszkaniu przy ul. Mickiewicza w Giżycku. Robert J., podejrzany o jej zabójstwo, już następnego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji na terenie Gołdapi. Prokurator w sporządzonym pod koniec maja tego roku akcie oskarżenia zarzucił mu działanie z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia 58-letniej kobiety w związku z rozbojem.

Według ustaleń śledczych Robert J. będąc z wizytą w mieszkaniu pokrzywdzonej zadał jej m.in. dwanaście ciosów ostrym narzędziem w okolicę szyi, klatki piersiowej i brzucha, co skutkowało wewnętrznym krwotokiem i śmiercią kobiety. Następnie zabrał należące do niej pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 890 złotych, a także przedmioty (m.in. aparat cyfrowy, tablet, walizka, ręczniki) o łącznej wartości ponad 1,4 tys. złotych. Oprócz zbrodni zabójstwa prokurator zarzucił mu również, że posługując się sprzętem komputerowym podrobił dwa banknoty o nominałach 100 złotych.

Robert J. w toku prokuratorskiego śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że do tych zdarzeń doszło w wyniku kłótni. Jednak nie miał zamiaru zabić 58-latki, ani dokonać rabunku. Mężczyzna wyjaśnił też, że za pomocą komputera wydrukował banknoty, ale nie miał zamiaru wprowadzić ich w obieg.

Robert J. podobnie zeznał przed Sądem Okręgowym w Olsztynie na wtorkowej rozprawie rozpoczynającej proces w tej sprawie. Oskarżony odmówił jednak złożenia wyjaśnień.

Olsztyński sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na dzień 28 listopada na godz. 9.30.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz