Rowery, biletomaty, a teraz pi(e)suary. Wandale ponownie w akcji

Rowery, biletomaty, a teraz pi(e)suary. Wandale ponownie w akcji
Wandale zniszczyli prawie wszystkie pi(e)suary w mieście
Fot. Pies w Olsztynie/FB

Wandale nie dają o sobie zapomnieć. Wcześniej zniszczyli rowery miejskie, biletomaty i kosze na śmieci, a teraz poprzewracane zostały tzw. pi(e)suary. Zniszczono prawie wszystkie psie toalety w mieście.

Niedawno w Olsztynie pojawiły się „toalety dla psów”. Pi(e)suary stanęły m.in. na osiedlu Kormoran. Główną ideą pomysłu jest uświadamianie właścicieli czworonogów, jak ważne jest ot, gdzie ich pupile załatwiają swoje potrzeby. Więcej o tym pisaliśmy w tekście: W Olsztynie stanęły ''Pi(e)suary'' [ZDJĘCIA].

Pomysł nie wszystkim mieszkańcom przypadł do gustu. Pod naszym artykułem pojawiło się wiele komentarzy krytykujących takie rozwiązanie.

- Głupota sięgnęła dna. Zabiera się dzieciom basen i kino a funduje psom wybiegi. Pies to nie człowiek. Jak mu się zechce wysikać, to zrobi to tu i teraz, a nie będzie biegał i szukał z właścicielem wybiegu – pisze jeden z internautów.

- A publicznych toalet dla ludzi miasto nie potrafi zorganizować od kilkunastu lat! Komedia – dodaje inny.

Okazuje się, że wandale również obrali na swój cel psie toalety. Dziś przedstawiciele społeczności „Pies w Olsztynie” poinformowali, że zniszczono niemal wszystkie pi(e)suary w mieście.

- Wiemy, że na ten pomysł nie spotkał się z aprobatą wielu mieszkańców, ale czy istnieje powód, żeby zrobić coś takiego? - komentują miłośnicy psów ze społeczności „Pies w Olsztynie”.

Pi(e)suary powstały w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobne rozwiązania zastosowały władze innych polskich miast, m.in. Warszawy czy Wrocławia.

Przykro rozpoczął się dzisiejszy poranek :( Otrzymaliśmy zdjęcie zniszczonego pi(e)suaru z informacją, że prawie...

Opublikowany przez Pies w Olsztynie Środa, 13 listopada 2019

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Zatroskany 2019-11-13 19:26:32 195.136.*.*
  Nawet i dobrze... Potrzebne te piesuary Olsztynowi, jak świni siodło... Pokazuje to tylko poziom prezydenta Grzymowicza... Jego obecnie najważniejszy problem - to taki, aby się pieski miały gdzie wysiusiać w Olsztynie... Ale Olsztynianie wybrali sobie takiego prezia - to i teraz będą mieli piesuary... Widziały gały - co brały.... :-)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 5
 • anka111 2019-11-13 15:48:53 81.190.*.*
  Zimno się zrobiło ani widu policji ani straży miejskiej na patrolach i psychole wyżywają się na różnych przedmiotach,co do Pani Senator to nikt tak dużo nie zrobił dla ludzi co ona, i wara od Pani Senator oby reszta wybrańców naszego regionu robiła tyle co Pani Senator
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • Zawiedliśmysię 2019-11-13 15:38:11 88.156.*.*
  A pani S to powinna w odbicie w lustrze napluć,to dopiero początek jeszcze o niej usłyszymy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 4
 • Młoda 2019-11-13 15:03:11 37.47.*.*
  Myślę że to wyraz niezadowolenia części elektoratu Pani senator Staroń. Zachowała się bardzo niepoważnie. To nie było zwykle głosowanie. To było najważniejsze głosowa ie. Czyżby żaden z kandydatów Pani senator nie odpowiadał? Myślę, że gdyby Pani senator była na liście kandydatów to wiedziałaby na kogo oddać głos. Olsztyn i region jak zwykle odbiega od reszty Polski za sprawą naszych parlamentarzystów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Janusz Pisiewicz 2019-11-13 14:24:59 213.184.*.*
  A to przypadkiem nie pucz?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0