Rosjanin wybrał się do Polski, aby zdążyć na pogrzeb ojca, który... zmarł 15 lat wcześniej

Rosjanin wybrał się do Polski, aby zdążyć na pogrzeb ojca, który... zmarł 15 lat wcześniej
Kontrola na przejściu granicznym w Grzechotkach
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni na przejściu w Grzechotkach zatrzymali obywatela Rosji, narodowości białoruskiej, który podstępem przekroczył granicę Polski. Mężczyzna przedstawił sfałszowane zaświadczenie o śmierci ojca.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca na przejściu granicznym w Grzechotkach. Rosjanin narodowości białoruskiej chciał wyjechać z Polski, ale okazało się, że figuruje w bazach danych do zatrzymania.

Wyszło na jaw, że mężczyzna dwa miesiące wcześniej, 19 kwietnia, aby wjechać do Polski i uniknąć kwarantanny, przedstawił fałszywe zaświadczenie o śmierci ojca.

- Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach, bo tam wówczas 46-latek przekraczał granicę, zezwolili mu na wjazd. Mężczyzna miał tranzytem pojechać na Białoruś, by uczestniczyć w pogrzebie ojca. Zamiast na Białoruś udał się do pracy w Polsce – informuje Mirosława Aleksandrowicz, oficer prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z placówki w Bezledach ustalili, że mieszkaniec Kaliningradu nie zamierzał opuszczać Polski, a jego ojciec rzeczywiście zmarł, ale... 15 lat temu.

46-latek usłyszał zarzut przekroczenia granicy podstępem, przy użyciu sfałszowanego zaświadczenia i przyznał się do winy. Poddał się także dobrowolnie karze. Mężczyzna musiał zapłacić 4 tys. zł grzywny. Został również zobowiązany do powrotu do swojego kraju, otrzymał też zakaz wjazdu na terytorium Polski i innych państw ze strefy Schengen na okres jednego roku.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Kolo 2020-07-01 12:17:16 188.147.*.*
    Rosjaninie po co cię do Polski jak u nas jak u was dyktatura pisowska naśladuje Putina , zostań u siebie u nas zapowiada się jeszcze gorzej .HWDPis
    Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna