Remont na obwodnicy Olsztyna. Będą zmiany w organizacji ruchu [SCHEMAT]

Remont na obwodnicy Olsztyna. Będą zmiany w organizacji ruchu [SCHEMAT]
Od 23 września zmieni się organizacja ruchu na obwodnicy Olsztyna
Fot. GDDKiA Olsztyn

Od środy, 23 września, na obwodnicy Olsztyna oraz drodze krajowej nr 53 zostanie zmieniona organizacja ruchu. Ma to związek z rozpoczęciem prac poprawkowych, których zakończenie przewidziano na 27 września.

Prace poprawkowe na obwodnicy Olsztyna oraz DK53 (obwodnica miejscowości Szczęsne) potrwają pięć dni. Rozpoczną się już w środę, a zakończą prawdopodobnie w niedzielę. Kierowcy muszą spodziewać się zmian w organizacji ruchu.

Zmiany będą polegały na:

1. Na węźle Pieczewo zostanie częściowo wyłączony z ruchu pas włączenia w kierunku Barczewa. W kolejnym etapie ruch zostanie przełożony z prawej jezdni (kierunek Barczewo) na jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą (równoległą do jezdni głównej) .

2. DK53 na odcinku Klewki (rondo) – węzeł Pieczewo zostanie zamknięta. Objazd od obwodnicy miasta oraz Olsztyna do Szczytna oraz od ronda w Klewkach do Olsztyna i obwodnicy miasta zostanie poprowadzony starą DK53.

3. Na obwodnicy Olsztyna pomiędzy węzłami Olsztyn Jaroty i Olsztyn Południe zostanie wyłączona z ruchu lewa jezdnia (kierunek Ostróda) na odcinku ok. 4 km. Ruch zostanie przełożony na prawą jezdnię (kierunek Barczewo) przewiązkami przez istniejące przejazdy awaryjne. Ruch na tej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo.

Prace będą polegały na frezowaniu warstwy ścieralnej, wykonaniu warstwy wyrównawczej, ułożeniu warstwy ścieralnej oraz odtworzeniu oznakowania poziomego.

- Konieczność przeprowadzenia tych robót wynikła podczas odbioru inwestycji, kiedy to stwierdziliśmy nierówności nawierzchni w trzech miejscach: na węźle Pieczewo (jezdnia w kierunku Barczewa), na wiadukcie kolejowym w sąsiedztwie Bartąga (jezdnia w kierunku Ostródy) oraz na fragmencie drogi krajowej nr 53 (obwodnica msc. Szczęsne). Ponieważ stwierdzone nierówności nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu, dokonaliśmy odbioru robót pod warunkiem naprawy przez wykonawcę stwierdzonych nieprawidłowości – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Jeśli w pracach nie przeszkodzą warunki atmosferyczne, to remont powinien zakończyć się do niedzieli.

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2020-09-23 14:57:26 5.173.*.*
  Remont to „wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym” – art. 3 pkt 8 prawa budowlanego. Wydaje mi się że jednak spaprano drogę i teraz nie konserwuje się jej ale remontuje.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Ot 2020-09-23 05:37:28 88.156.*.*
  To tak jak z tramwajami ,babole i babole
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • dramat 2020-09-23 00:00:16 95.160.*.*
  haha remont obwodnicy która dopiero co została otworzona?
  Odpowiedz Oceń: 3 6 Zgłoś treść
 • dziwne 2020-09-22 19:49:52 88.156.*.*
  Jak to remont? Niedawno otworzyli przecież? To co będzie za 10 lat?
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść